مقدمه مرکز سم زدایی سریع مواد مخدر در یزد

اعتیاد به مواد مخدر از عواملی است که علاوه‌بر فرد، تاثیرات بدی بر خانواده و همچنین جامعه وارد می‌کند. به همین دلیل سم زدایی سریع مواد مخدر از بدن این افراد کار بسیار مهمی است که باید در مراکز معتبر در مراکز استان‌ها نظیر شهر یزد و تحت نظر پزشک انجام شود. اکثر مواد مخدر پس از گذشت زمانی که وارد بدن فرد می‌شوند، سیستم عصبی او را درگیر می‌کنند و به این ترتیب کنارگذاشتن این مواد کار آسانی نیست و ممکن است فرد درگیر را دچار بیماری کند.

خوشبختانه امروز به جای ترک مواد مخدر با روش‌های سنتی و زمان‌بر کسم زدایی فوق سریعه معمولا برگشت‌پذیر هستند، می‌توان از روش‌های بهتری نظیر سم زدایی سریع استفاده کرد که در زمان کمی و تحت نظر پزشک صورت می‌گیرد. در این مطلب راجع‌به مرکز سم زدایی در شهر یزد و مزایا و معایب روش‌های مختلف سم زدایی بیشتر توضیح خواهیم داد.

ترک مواد مخدر چه اهمیتی دارد؟

اعتیاد به مواد مخدر ممکن است به علل مختلف صورت بگیرد و فرد را درگیر کند. علل اجتماعی، اقتصادی و یا جمع‌های دوستانه می‌توانند بستر شروع استفاده از مواد مخدر باشند. اعتیاد از مهم‌ترین مشکلات اجتماعی است و معتادان در صورتی که درمان نشوند، هزینه‌های زیادی را بر خانواده و جامعه تحمیل می‌کنند. حتی گاهی خود فرد معتاد از شرایط خود به ستوه می‌آید و برای ترک اعتیاد و سم زدایی سریع تمایل نشان می‌دهد.

استفاده از مواد مخدر چون تاثیر مستقیمی بر روی ذهن و قدرت تفکر فرد می‌گذارد، ابعاد مختلف زندگی فرد را هدف می‌گیرد و باعث از بین‌رفتن قدرت تفکر فرد معتاد می‌شود. به همین دلیل تشویق فرد معتاد به ترک مواد مخدر و حمایت‌کردن از او، نه تنها باعث نجات آن فرد می‌شود، بلکه آینده یک جامعه را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

روش‌های مختلف ترک اعتیاد

خوشبختانه امروز تعداد مراکز معتبر و متخصصی که در زمینه ترک اعتیاد فعال هستند، زیاد است و همچنین روش‌های مختلفی برای انجام فرآیند پاکسازی بدن فرد معتاد از سموم و مواد مخدر وجود دارد. همان‌طور که می‌دانید اعتیاد به هرگونه از مواد مخدر و اعتیادآور، یکی از عادات غلطی است که تمام جوانب زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی افراد را هدف

قرار می‌دهد. بسیاری از معتادان می‌خواهند با پاکسازی و سم زدایی سریع، بدن خود را از سموم خالی کنند اما از فرآیندهای بعد آن واهمه دارند. بسیاری از آن‌ها نیز فکر می‌کنند هنوز هم درمان‌های قدیمی برای ترک اعتیاد انجام می‌شود که معمولا برگشت‌پذیر هستند، در نتیجه ترک اعتیاد را به تاخیر می‌اندازند.

اما خوشبختانه امروز روش‌های موثری نظیر سم زدایی سریع در مرکز سم زدایی مواد مخدر یزد، برای ترک اعتیاد وجود دارد که شیوه عملکرد آن‌ها بسیار متفاوت از گذشته است. از متداول‌ترین روش‌هایی که برای ترک اعتیاد انجام می‌شوند، می‌توان موارد زیر را نام برد:

ترک اعتیاد به مواد مخدر به شیوه سقوط آزاد

در روش ترک اعتیاد سقوط آزاد، پروسه ترک اعتیاد با قطع ناگهانی ماده مخدر شروع می‌شود. این روش، یک روش کاملا غلط است که ممکن است منجر به مرگ فرد معتاد نیز بشود و بیشتر در خانه‌ها یا مراکز غیرقانونی ترک اعتیاد صورت می‌گیرد. معمولا به علت سختی‌های زیاد ترک اعتیاد به این روش، بسیاری از معتادان پس از گذشت مدتی دوباره به مصرف مواد رو می‌آورند. این روش در مراکز معتبر ترک اعتیاد به هیچ عنوان انجام نمی‌شود، زیرا ممکن است باعث مرگ فرد معتاد شود و همچنین نتیجه خوبی هم ندارد. این روش خطرات زیر را برای فرد معتاد به همراه دارد:

ترک اعتیاد به مواد مخدر به صورت تدریجی

ترک اعتیاد به مواد مخدر به صورت تدریجی، یکی از اصولی‌ترین روش‌های ترک اعتیاد است که نتیجه بسیار بهتری نسبت به روش سقوط آزاد دارد. در این روش فرد معتاد با حضور در کلینیک ترک اعتیاد دوز مواد مخدر دریافتی خود را به تدریج کم می‌کند، پس از گذشت زمان مشخصی بدن فرد از سموم خالی می‌شود و پروسه ترک اعتیاد کامل می‌شود.

ترک اعتیاد به مواد مخدر با کمک روش‌های روان‌درمانی

مواد اعتیادآور تاثیرات بدی بر روح و ذهن فرد وارد می‌کنند و او را درگیر بیماری‌های مختلف روحی نظیر افسردگی، احساس طردشدن از جامعه و خانواده و همچنین شکست می‌کنند. مراکز روان‌پزشکی ترک اعتیاد، از دیگر مراکزی هستند که در آن‌ها ترک اعتیاد با کمک روش‌های روان‌درمانی و مشاوره انجام می‌شود. مزیت این روش ترک اعتیاد، این است که روان‌پزشک فرد معتاد را روان‌کاوی کرده و به او کمک می‌کند تا اعتیاد خود را به صورت ریشه‌ای ترک کند.

ترک اعتیاد به مواد مخدر به روش دارودرمانی| سم زدایی سریع

همان‌طور که می‌دانید پایه اصلی بسیاری از داروها، مواد مخدر است و در این روش با تکیه بر این نکته، سعی می‌شود تا با کمک داروهای شبه‌افیونی فرد اعتیاد خود به مواد مخدر را ترک کند. البته این روش باید حتما تحت نظر یک پزشک متخصص صورت بگیرد و به هیچ‌وجه نمی‌توان بدون دستور پزشک فرایند ترک اعتیاد فرد را عملی کرد، زیرا داروهایی که برای این کار استفاده می‌شوند خود اعتیادآور هستند.

ترک اعتیاد و سم زدایی سریع مواد مخدر

از جدیدترین روش‌های ترک اعتیاد، سم زدایی بدن از مواد مخدر است که به دو صورت سریع و فوق‌سریع انجام می‌شود. استفاده از این روش‌ها مزایا و معایبی را به همراه دارد و باید این روش‌ها را در مراکز سم زدایی معتبر در مراکز استان‌ها نظیر یزد انجام داد. در ادامه با روش سم زدایی مواد مخدر به صورت سریع و فوق‌سریع در یزد بیشتر آشنا می‌شویم.

منظور از فرآیند سم زدایی چیست؟

منظور از سم زدایی، فرآیندی است که در آن بدن فرد معتاد از سموم و مواد مخدر به طور کامل پاکسازی می‌شود. استفاده از روش‌های سم زدایی در یزد به فرد معتاد کمک می‌کند تا به‌راحتی و در مدت زمان کم، از شر مواد مخدر و الکل راحت شود و در آن تمامی سیستم‌های بدن از وجود مواد مخدر و سموم حاصل از آن‌ها پاکسازی می‌شود.

فرآیند سم زدایی در نظر مردم، به معنی تصفیه خون از مواد مخدر و یا تعویض خون فرد معتاد مشهور است. به طور کلی در تمام روش‌های ترک اعتیاد، اولین مرحله سم زدایی بدن فرد معتاد است. بسیاری از مردم هم بر این باور هستند که سم زدایی همان ترک اعتیاد است که در مراکز ترک اعتیاد صورت می‌گیرد، اما این در حالی است که سم زدایی روش‌های مختلفی دارد که باید در مراکز معتبری مانند مرکز سم زدایی سریع ما در شهر یزد انجام شود.

انواع روش‌های سم زدایی کدام است؟

فرایند سم زدایی با فرایند سم زدایی که در مراکز ترک اعتیاد انجام می‌شود، متفاوت است و یک پروسه کاملا متفاوت است. بسیاری از افراد فکر می‌کنند با مراجعه به مرکز ترک اعتیاد، روش‌های سم زدایی نیز برای آن‌ها صورت می‌گیرد که یک باور اشتباه است. سم زدایی به شکل‌های زیر صورت می‌گیرد:

در روش سم زدایی فوق سریع، از داروهای آنتاگونیست با دوز بسیار بالایی استفاده می‌شود تا روند دفع مورفین و مواد مخدر از بدن فرد سریع‌تر اتفاق بیفتد. علائم ترک مواد مخدر در سم زدایی فوق سریع بسیار شدید هستند و به همین علت در این روش بیمار بیهوش می‌شود.

گاهی ممکن است روند سم زدایی به صورت سرپایی انجام شود. در این روش، علائم ترک مواد مخدر به کمک داروهایی که پزشک تجویز می‌کند کاهش می‌یابد. یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین داروهایی که در این نوع سم زدایی سریع استفاده می‌شود، داروی کلونیدین است. البته سم زدایی به کمک این دارو محدود به افرادی است که میزان مصرف ماده مخدر بالایی ندارند.

در این روش سم زدایی به فرد متادون و بوپرنورفین تزریق می‌شود و سپس به تدریج از میزان آن کاسته می‌شود تا در نهایت قطع گردد. همراه با کاهش دوز متادون و بوپرنورفین، علائم خماری و ترک مواد مخدر در فرد پدیدار می‌شوند که به تدریج از بین خواهند رفت.

سم زدایی بدن از مواد مخدر، کم‌عارضه‌ترین روشی است که می‌توان برای ترک مواد مخدر انجام داد. در سم زدایی، فرآیند ترک مواد مخدر به کمک داروهای بیهوشی انجام می‌شود که مزایا و معایبی به همراه دارد. روش‌های سم زدایی فوق سریع و سریع در مرکز سم زدایی شهر یزد انجام می‌شوند. در نتیجه اگر در شهرهای اطراف یزد زندگی می‌کنید و می‌خواهید خودتان را از غول اعتیاد رهایی دهید، می‌توانید با کمک روش‌های سم زدایی مرکز ما در شهر یزد این کار را با کم‌ترین عوارض جانبی انجام دهید.

سم زدایی سریع و فوق سریع چه تفاوتی با هم دارند؟

تنها تفاوت این دو روش، تعداد روزهایی است که فرد باید بستری شود. البته روش سم زدایی فوق سریع محدودیت‌هایی دارد و نمی‌توان این روش‌ را برای تمام افراد انجام داد. برای مثال بیمار نباید سابقه بیماری قلبی داشته باشد، سن بیماری مهم است و نباید کمتر از 40 سال داشته باشد و همچنین باید از سطح سلامت جسمی خوبی برخوردار باشد.

سم زدایی سریع یا ROD چگونه انجام می‌شود؟

برای سم زدایی ROD بهتر است ابتدا به یک مرکز معتبر نظیر مرکز سم زدا در یزد مراجعه کنید. در این روش سم زدایی حداقل 4 روز فرد معتاد بستری می‌شود و با داروهایی که پزشک تجویز می‌کند، مواد مخدر و سموم آن‌ها از خون او حذف می‌شوند. در روش سم زدایی ROD برای دفع هرچه سریع‌تر مورفین از بدن فرد از داروهای آنتاگونیستی نظیر نالوکسان و نالتروکسان استفاده می‌شود. علائم و عوارض بیماران بسته به دوز مصرفی و نوع ماده مخدری که مصرف می‌کرده‌اند با هم متفاوت است اما با توجه به اینکه در مرکز سم زدا و تحت نظر پزشک این کار انجام می‌شود، مشکلی پیش نخواهد آمد.

مکانیسم اصلی سم زدایی در روش‌های مذکور با هم یکی است و تنها داروهای که در آن‌ها مصرف می‌شود با هم متفاوت است. هنگامی که فرد معتاد دارو مصرف نمی‌کند، به تدریج ماده مخدر و مورفین از سطح سلول‌های بدن او به خون وارد می‌شود. سپس خون به کبد می‌رود که وظیفه آن پاکسازی خون است، در نتیجه مواد مخدر و مورفین آزادشده به تدریج توسط کبد از خون دفع می‌شوند.

چه عواملی بر روند سم زدایی سریع اثر می‌گذارند؟

در روند انجام روش‌های سم زدایی فوق سریع و سریع که در مرکز سم زدا در شهر یزد انجام می‌شود، عوامل مختلفی تاثیر می‌گذارد. برخی از این عوامل عبارت هستند از:

روند انجام سم زدایی سریع در مرکز ما چگونه است؟

مراکز سم زدایی به فرد معتاد کمک می‌کنند تا سلامت جسمی و ذهنی خود را دوباره به‌دست آورد. پس از سفر به شهر یزد و مراجعه به مرکز ما، معمولا برای انجام روش‌های سم زدایی مراحل زیر را باید پشت سر بگذارید:

  1. در مرحله اول، مورد ارزیابی قرار می‌گیرید. کادر پزشکی مرکز سم زدایی سریع شهر یزد، ابتدا وضعیت سلامت شما را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. همچنین با انجام آزمایش‌های مختلف نظیر آزمایش خون میزان ماده مخدر موجود در بدن شما اندازه‌گیری می‌شود و با توجه به میزان آن، دوز و نوع ماده‌ای که باید در روند سم زدایی استفاده کنید تعیین می‌شود.
  2. در مرحله دوم وضعیت شما به عنوان یک بیمار تثبیت می‌شود. در مرحله تثبیت با کمک روش‌های درمانی پزشکی و روان‌شناختی وضعیت بیمار از نظر جسمی و روحی تثبیت می‌شود. ممکن است پزشک برای تثبیت شرایط شما از روش‌های دارودرمانی نیز استفاده کند.
  3. در مرحله آخر سم زدایی، بیمار را در جریان روند درمان او قرار می‌دهند و او را برای ورود به روند درمانی آماده می‌کنند. در انجام روش‌های مختلف سم زدایی در مرکز سم زدا شهر یزد، بیمار تحت نظر تیم پزشکی و پزشک قرار می‌گیرد و هرگونه تغییر در وضعیت حیاتی او را کنترل می‌کنند.سم زدایی سریع

آیا سم زدایی سریع در مرکز سم زدا شهر یزد عوارضی به همراه دارد؟

روند انجام سم زدایی فوق سریع و سریع، کار بسیار حساسی است و به همین دلیل توصیه می‌شود این کار تنها در مراکز معتبر سم زدایی و تحت نظر پزشک انجام شود. در روش‌های سم زدایی، مواد مخدر موجود در بدن و سموم حاصل از واکنش‌های آن‌ها به کمک دارودرمانی دفع می‌شوند. پس با وجود دارودرمانی در سم زدایی، احتمال بروز اتفاقات

ناگوار نظیر مرگ و صرع بسیار پایین است. اما همان‌طور که می‌دانید اکثر مواد مخدر مستقیما روی سیستم عصبی فرد تاثیر می‌گذارند و وابستگی ایجاد می‌کنند. در نتیجه حذف و مصرف‌نکردن آن‌ها برای بدن عوارض و مشکلاتی به همراه می‌آورد که نمی‌توان تمام آن‌ها را با دارو رفع کرد. برخی عوارض احتمالی که ممکن است در روند سم زدایی سریع رخ بدهد، شامل موارد زیر است:

همان‌طور که می‌بینید این مشکلات و عوارض تنها به علت وابستگی بدن به مواد مخدر و عدم مصرف آن‌ها به‌وجود می‌آیند. در صورت بروز هرگونه مشکلی، تیم پزشکی مرکز سم زدایی وارد عمل می‌شوند و آن‌ها را کنترل می‌کنند.سم زدایی سریع

استفاده از روش‌های سم زدایی در مرکز سم زدا شهر یزد چه مزایایی به همراه دارد؟

مواد مخدر حتی اگر خیلی کم مصرف شوند، باز هم خطرات جبران‌ناپذیری برای فرد، خانواده و حتی جامعه ایجاد خواهند کرد. ترک اعتیاد با کمک روش‌های سم زدایی سریع، یکی از بهترین راه‌هایی است که می‌توان با کمک آن‌ها بدن را از سموم مواد مخدر پاکسازی کرد. همچنین این روش‌ها نسبت به سایر روش‌های سنتی ترک اعتیاد، عوارض کمتری برای فرد به همراه دارند. از جمله مزایای روش سم زدایی سریع می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فواید فیزیکی و جسمی سم زدایی

معمولا بدن فرد معتاد در اثر استفاده از مواد مخدر دچار تغییراتی می‌شود. با انجام مراحل سم زدایی سریع و فوق سریع، به تدریج سموم از طریق مدفوع یا ادرار از بدن فرد خارج می‌شوند و در نهایت شرایط فیزیکی و جسمی فرد بهبود خواهد یافت. مواد مخدر تاثیرات منفی بسیار زیادی بر شرایط جسمی و روحی فرد می‌گذارند و پاکسازی بدن با روش‌های سم زدایی، باعث می‌شود بدن کم‌کم بهبود یابد و سلامتی خود را بازیابد.سم زدایی سریع

سم زدایی بدن معتادان باعث می‌شود تا نیاز فیزیکی که به مواد مخدر دارند، از بین برود و به این ترتیب شرایط جسمانی آن‌ها بهبود یابد. همچنین می‌دانید که در اثر مصرف مواد مخدر، افراد اشتهای خود را از دست می‌دهند و اغلب ظاهر لاغری دارند و در صورتی که تحت درمان‌ سم زدایی قرار بگیرند اشتهای آن‌ها به حالت قبل باز می‌گردد.سم زدایی سریع

مزایای عاطفی سم زدایی سریع مواد مخدر در مرکز سم زدا یزد

می‌دانید که اکثر مشکلات اعتیاد در اثر تاثیری است که بر سیستم مغز و عصبی می‌گذارند. مصرف مواد مخدر باعث وابستگی فرد به مصرف آن ماده، اضطراب و استرس، بی‌قراری و عدم تمرکز در فرد می‌شود. در نتیجه هم اعتیاد و مصرف مواد مخدر و هم ترک آن‌ها، فرد را در فراز و نشیب‌های روحی و عاطفی فراوانی قرار می‌دهد. حتی اگر فرد قبل از مصرف

مواد مخدر مشکلات روانی داشته‌باشد، مصرف مواد باعث تشدید این مشکلات خواهد شد. به این ترتیب سم زدایی سریع در مراکز سم زدایی، بدن را از حیث وجود مواد مخدر و سموم حاصل از آن‌ها پاکسازی کرده و به تدریج باعث کاهش مشکلات و تنش‌های روحی و روانی فرد می‌شود.سم زدایی سریع

مزایای مالی سم زدایی مواد مخدر

مصرف مواد مخدر به هزینه بالایی نیاز دارد و معمولا افراد پس از اعتیاد از نظر اقتصادی دچار مشکلات جدی می‌شوند، تا جایی که گاهی شغل خود را از دست می‌دهند و حتی لوازم زندگی خود را برای خرید مواد می‌فروشند. در نتیجه مزایای مالی ترک مواد مخدر بسیار زیاد است و زندگی فرد معتاد را دچار تغییر شگرفی می‌کند.سم زدایی سریع

مرکز سم زدایی سریع شهر یزد

تا اینجا با انواع روش‌های سم زدایی، مراحل انجام‌ آن‌ها و همچنین مزایای سم زدایی سریع آشنا شدیم و دانستیم که انجام سم زدایی کار بسیار حساس و تخصصی است که باید توسط یک تیم پزشکی مجرب در یک مرکز حرفه‌ای انجام شود. اگر ساکن شهر یزد یا شهرهای اطراف آن هستید و می‌خواهید خودتان یا یکی از عزیزانتان را از غول اعتیاد رهایی دهید، می‌توانید برای انجام سم زدایی فوق سریع و سریع به مرکز ما در شهر یزد مراجعه کنید. مرکز ما با داشتن یک تیم پزشکی مجرب و کارآزموده به شما در مسیر ترک اعتیاد و انجام روش‌های  سم زدایی سریع کمک می‌کند.سم زدایی سریع

در طول انجام سم زدایی در مرکز سم زدا در یزد، در کجا ساکن شویم؟

بسیاری از افراد ممکن است برای مراجعه به مرکز سم زدایی ما در شهر یزد، نگران محل اقامت خود باشند. اما شهر یزد، یکی از شهرهای توریستی ایران است که هتل‌ها و مراکز اقامتی فراوان با قیمت‌های متفاوتی دارد. در نتیجه نیازی نیست نگران محل اقامت خود باشید، زیرا می‌توانید در تمام روزهای سال بهترین مراکز اقامتی شهر یزد را برای سکونت خود انتخاب و رزرو کنید. همچنین می‌توانید در طول درمان از زیبایی‌های شهر یزد دیدن کنید.سم زدایی سریع

 

سوالات متداول

آیا می‌توان روش‌های سم زدایی سریع را در خانه انجام داد؟

خیر، این روش‌ها باید تحت نظر پزشک متخصص باشند و به هیچ‌وجه نمی‌توان این روش‌ها را در خانه انجام داد.

فرآیند سم زدایی بدن از مواد مخدر چه مدت زمانی طول می‌کشد؟

مدت زمان روش‌های سم زدایی فوق سریع و سریع بسیار متغیر است و بستگی به عواملی نظیر ماده مخدر مصرفی، دوز ماده مخدر و مدت زمان مصرف مخدر توسط فرد بستگی دارد. به طور کلی پروسه سم زدایی از چند روز تا چند هفته طول می‌کشد.

آیا در زمان بارداری می‌توان از روش‌های سم زدایی فوق سریع و سریع استفاده کرد؟

با توجه به اینکه استفاده از این روش‌ها جنین را در شرایط استرس‌زا قرار می‌دهد، سم زدایی فوق سریع و سریع برای بانوان باردار قابل انجام نیست.

 

 

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.