درمان بیماری اعتیاد با استفاده از روش سم زدایی سریع

این روزها مراکز سم زدایی اعتیاد شیراز، تهران، اصفهان و یا سایر شهرها از مواردی است که بسیاری از افرادی که قصد دارند تا از این بیماری به روشی صحیح رهایی پیدا کنند، به دنبال آن می‌گردند. اعتیاد به مواد مخدر در گذشته به عنوان یک بیماری شناخته نشده و به عنوان یک قانون شکنی معرفی می‌شد. در نتیجه با افرادی که به مواد مخدر معتاد می‌شدند به عنوان یک فرد قانون شکن برخورد می‌شد.

به همین دلیل حتی فردی که تصمیم داشت تا از اعتیاد رها شود نیز نمی‌توانست نیاز خود را با کسی در میان گذاشته و راهکاری اساسی برای مشکل خود پیدا کند. اما گذشت زمان و پذیرفتن اعتیاد به عنوان یک بیماری که نیاز به درمان دارد، ترک اعتیاد به مواد مخدر از روش‌های زیرزمینی و غیر علمی به مراکز معتبر و علمی منتقل شد. در این مطلب به بررسی روش سم زدایی سریع در یک مرکز معتبر خواهیم پرداخت.سم زدایی اعتیاد شیراز

اولین و مهمترین مرحله در سم زدایی اعتیاد شیراز

ترک اعتیاد و سم زدایی با تصمیم‌گیری شروع می‌شود. اگر خود فرد بیمار به این نتیجه برسد که باید معالجه شود، مهمترین مرحله از درمان را انجام داده است. بسیاری از موارد سم زدایی اعتیاد شیراز یا سایر شهرها که با شکست مواجه می‌شود به این دلیل است که فرد بیمار به اصرار یا خواست دیگران به سم زدایی اقدام کرده و خودش به درمان خود علاقه‌ای ندارد. به همین دلیل است که در مراکز معتبری همچون مرکز درمانی سم زدا، اولین گام برای شروع سم زدایی را جلسه مشاوره با بیمار می‌دانند.

مراحل سم زدایی اعتیاد شیراز در مرکز درمانی سم زدا

همانطور که گفته شد، اولین مرحله مشاوره است. بیمار در یک تماس تلفنی با مشاور خود که با او از طریق نزدیکان و یا افراد بهبود یافته آشنا شده است صحبت کرده و علاوه بر اینکه اطلاعات لازم از بیمار دریافت می‌شود. بیمار با مراحل درمان اعتیاد خود آشنا خواهد شد.

پس از آمادگی ذهنی بیمار و انجام مراحل پذیرش، فردی که قرار است تحت درمان قراربگیرد از طریق سرم تراپی و داروهایی که توسط پزشک معالج متخصص برای او تجویز می‌کند، مراحل سم زدایی خود را انجام می‌دهد. جالب است بدانید که داروهای تجویزی برای ترک اعتیاد در این مرکز درمانی عوارضی برای بیمار نخواهد داشت. پس از اینکه دوره درمانی بیمار به پایان رسید، بیمار همچنان توسط پزشک معالج و مشاور پشتیبانی خواهد شد و بیماری که حالا سلامتی خود را به دست آورده است می‌تواند در صورت نیاز از پزشک یا مشاور خود کمک دریافت کند.سم زدایی اعتیاد شیراز

مدت دوره سم زدایی برای انواع مواد مخدر

دوره درمان بیماری اعتیاد در روش سم زدایی سریع با توجه به نوع مواد مخدر مصرفی و میزان مصرف آن توسط پزشک متخصص، مشخص خواهد شد. اما به صورت کلی می‌توان گفت که مواد مخدر تریاک، شیره تدخینی و ترامادول در دوره‌های زمانی سه تا پنج روز سم زدایی می‌شوند. شیره خوراکی، هرویین و کراک نیاز دارند تا قبل از سم زدایی مراحلی برای کم کردن ولع انجام شده و سپس سم زدایی انجام شود.

اگر سم زدایی اعتیاد شیراز را برای درمان بیماری اعتیاد به متادون جستجو می‌کنید، هرچند پیشنهاد می‌شود که ترک اعتیاد به متادون به صورت سم زدایی انجام نشود، اما در صورت درخواست بیمار، یک دوره چهارده روزه برای سم زدایی این مواد مخدر مورد نیاز است. برای ترک اعتیاد به قرص بوپرنورفین نیز توصیه می‌شود که از روش سم زدایی استفاده نشود. اما در صورت لزوم، بین دو تا سه ماه باید دوره آماده سازی بدن انجام شده و سپس سم زدایی اجرا شود.

به یاد داشته باشید که سم زدایی برای مواد محرک و روان گردان‌ها مانند شیشه و ماری جوانا کاربردی ندارد. این موارد از اعتیاد بهتر است توسط یک روانپزشک متخصص در زمینه مواد روان گردان انجام شود.سم زدایی اعتیاد شیراز

سم زدایی اعتیاد شیراز را در یزد انجام بدهید

همیشه شنیده‌ایم که سفر برای طراوت روح و جسم اهمیت زیادی دارد. از آنجایی که درمان بیماری اعتیاد در کنار درمان جسمی نیازمند درمان روحی و روانی است، پیشنهاد می‌شود برای آنکه سفر از دنیای اعتیاد به دنیای پاکی و سلامتی را بهتر تجربه کنید، این سفر را با یک سفر لذت بخش به شهر یزد همراه کنید.

تحقیقات نشان داده است که دور بودن از محیطی که در آن فرد بیمار اعتیاد را تجربه کرده است، در کسب نتیجه بهتر از ترک اعتیاد تاثیر گذار است. شما در مرکز درمانی سم زدا می‌توانید در یک هتل سنتی تمامی امکانات مورد نیاز برای درمان خود را به راحتی در اختیار داشته باشید.

هتلی که توسط مرکز درمانی سم زدا به عنوان محل استقرار بیماران مبتلا به اعتیاد برای سم زدایی اعتیاد شیراز یا سایر شهرهای کشورمان در نظر گرفته شده است، با استفاده از کادری مجرب در خصوص ترک اعتیاد به خدمت رسانی اقدام می‌کند. در این هتل پرستاران، کادر خدماتی و سایرین آماده‌اند تا نیازهای دوره درمان فرد تحت معالجه را تامین کنند. همچنین در این محیط امکانات لازم در جهت ایجاد آرامش برای فرد تحت درمان آماده شده است تا بیمار علاوه بر اینکه جسم خود را درمان می‌کند، آرامش روحی بهتری را نیز به دست بیآورد.سم زدایی اعتیاد شیراز

سوالات متداول:

باید گفت که در روش سم زدایی سریع، جان بیمار را خطراتی تهدید می‌کند. به همین دلیل این روش از سم زدایی پیشنهاد نمی‌شود.

اگر سم زدایی تحت نظر پزشک انجام شود، این امکان وجود دارد که سم زدایی در منزل نتیجه بخش باشد. اما با توجه به سختی‌ها و مشکلاتی که برای فرد تحت معالجه ایجاد خواهد شد، پیشنهاد می‌شود که سم زدایی در مراکز درمانی معتبر و زیر نظر تمام وقت تیم درمانی انجام شود.

هرچند تاثیر برخی از گیاهان در کاهش درد بیمار مبتلا به اعتیاد دیده شده است، اما هنوز این موارد به تاییدیه علمی قطعی نرسیده‌اند. در نتیجه حداکثر می‌توان از بعضی دمنوش‌های گیاهی به عنوان مکمل‌های طول درمان استفاده کرد که این موارد نیز باید با تایید پزشک معالج مصرف شود.

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
سایدبار