جستجو

درمان راحت سریع و بدون بازگشت

بیشتر بدانید

مطالعه کنید

بیماران درمان شده

محل اقامت شما

پخش ویدیو

ارائه خدمات مشاوره حرفه ای

با تکمیل فرم تماس با ما، ما قادر خواهیم بود به شما خدمات مشاوره حرفه ای و کارآمدی را ارائه دهیم

پذیرش تا ترخیص

ویدیوهایی از بیماران درمان شده

 ویدیوهایی از افراد درمان شده با روش سم زدایی سریع با دیدن این  ویدیوها  اطمینان خود را چندین برابر کنید

پخش ویدیو

ویژگی ها و مزایا درمان با آژانس سم زدا 

آژانس سم زدا و مرکز درمانی فجر با رویه سم زدایی سریع، ویژگی های منحصر به فردی دارد که از آنجا که هدف اصلی آن درمان بیماران معتاد به مواد مخدر است

شروع قیمت : از 25۰0۰،۰۰۰ تومان

پیش پرداخت

خدمات درمانی آژانس سم زدا 

برای کسب اطلاعات بیشتر از روند پذیرش تا ترخیص 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روند پذیرش تا ترخیص و تعرفه درمان و محل درمان، می توانید به صفحه های اختصاصی مراجعه کنید. در این صفحات، توضیحات کاملی درباره این موضوعات قرار داده شده است و با کلیک بر روی هر دکمه، به صفحه مربوطه هدایت می شوید.

خدمات درمانی آژانس سم زدا 

برای کسب اطلاعات بیشتر ، خدمات درمان و روند درمان  

خدمات درمانی : آژانس سم زدا

پیش پرداخت

هتل ها

محل اقامت شما

مقالعه علمی درمان سم زدایی

این مقاله علمی درباره روش های درمان سم زدایی سریع است. اگر مایلید بیشتر درباره این موضوع بدانید، می توانید این مقاله را مطالعه کنید.

تجربه لذت در مرکز درمانی سم زدا

تا اینجا با انواع روش‌های سم زدایی، مراحل انجام‌ آن‌ها و همچنین مزایای سم زدایی سریع آشنا شدیم و دانستیم که انجام سم زدایی کار بسیار حساس و تخصصی است که باید توسط یک تیم پزشکی مجرب در یک مرکز حرفه‌ای انجام شود. اگر ساکن کشور ایران یا شهرهای  آن هستید و می‌خواهید خودتان یا یکی از عزیزانتان را از غول اعتیاد رهایی دهید، می‌توانید برای انجام سم زدایی سریع به مرکز ما در شهر یزد مراجعه کنید. مرکز ما با داشتن یک تیم پزشکی مجرب و کارآزموده به شما در مسیر ترک اعتیاد و انجام روش‌های  سم زدایی سریع کمک می‌کند.

در مرحله ابتدایی، فرد بیمار با مشاور تماس برقرار خواهد کرد. مشاور کمک خواهد کرد تا بیمار مبتلا به اعتیاد، به سطح مناسبی از پذیرش بیماری خود خواهد رسید. پس از حضور بیمار و مشاوره با پزشک معالج، آگاهی کافی درباره دوره درمان خود را نیز به دست خواهد آورد. این آگاهی شامل روش درمان، داروهای دوره و تعداد روز دوره درمان و سایر موارد مرتبط است. این موضوع آمادگی فرد را برای تحمل دوره درمان افزایش خواهد داد. پس از این مرحله، بیمار در هتل کیاوش شهر یزد که یک اقامتگاه سنتی با تمامی امکانات لازم است، پذیرش و بستری می‌شود.

دوره معالجه در هتل و کلینیک سم زدایی

پس از انجام امور مرتبط با پذیرش بیمار، یک اتاق تمیز با محیطی بهداشتی که سرویس کامل دارد به او تحویل داده می‌شود، این امکانات علاوه بر اهمیت در خصوص سلامت و بهداشت فرد بیمار، در روحیه بیمار نیز اثرگذار بوده و حس سرافکنده بودن را در او کاهش خواهد داد.

در اتاق بیمار شماره تلفن همراه پرستار او نصب گردیده است تا او بتواند در هرزمان با پرستار خود در ارتباط باشد. از سوی دیگر، خانه‌دار ( فردی که امور خدماتی اتاق‌های هتل را به عهده دارد) علاوه بر اینکه امکانات بهداشتی همچون حوله وملحفه تمیز را در اختیار بیمار قرار می‌دهد، نوشیدنی چای و آب معدنی مورد نیاز  بیمار را نیز فراهم خواهد کرد. در واقع تمامی کادر هتل، از مدیر هتل تا پرستاران، آشپز و خدمه در حد توان خود تلاش می‌کنند تا راحتی و آسایش مورد نیاز فرد بیمار را در دوره درمان ایجاد کنند.

مشاوره دوران معالجه در کلینیک سم زدایی

علاوه بر اینکه پزشک متخصص دوره درمان جسمی فرد بیمار مبتلا به اعتیاد را تحت نظر و کنترل دارد، جلسات مشاوره در کلینیک برای مهارت‌آموزی در جهت کنترل وسوسه و سایر موارد مشاوره‌ای آغاز می‌شود. در این جلسات مشاوره کمک می‌شود تا بیمار با مهارت‌های زندگی سالم نیز آشنا شود. باید یادآوری کرد که در کلینیک سم زدایی و مرکز درمانی سم زدا، جلساتی برای همسر فرد بیمار نیز توسط مشاورین کلینیک برگزار می‌گردد تا به سوالات همسر پاسخ داده شده و او با شرایط فرد بیمار در دوره معالجه و پس از آن بهتر آشنا شود.

روند انجام سم زدایی سریع در مرکز ما چگونه است؟

مراکز سم زدایی به فرد معتاد کمک می‌کنند تا سلامت جسمی و ذهنی خود را دوباره به‌دست آورد. پس از سفر به شهر یزد و مراجعه به مرکز ما، معمولا برای انجام روش‌های سم زدایی مراحل زیر را باید پشت سر بگذارید:

 1. در مرحله اول، مورد ارزیابی قرار می‌گیرید. کادر پزشکی مرکز سم زدایی سریع شهر یزد، ابتدا وضعیت سلامت شما را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. همچنین با انجام آزمایش‌های مختلف نظیر آزمایش خون میزان ماده مخدر موجود در بدن شما اندازه‌گیری می‌شود و با توجه به میزان آن، دوز و نوع ماده‌ای که باید در روند سم زدایی استفاده کنید تعیین می‌شود.کلینیک سم زدایی
 2. در مرحله دوم وضعیت شما به عنوان یک بیمار تثبیت می‌شود. در مرحله تثبیت با کمک روش‌های درمانی پزشکی و روان‌شناختی وضعیت بیمار از نظر جسمی و روحی تثبیت می‌شود. ممکن است پزشک برای تثبیت شرایط شما از روش‌های دارودرمانی نیز استفاده کند.
 3. در مرحله آخر سم زدایی، بیمار را در جریان روند درمان او قرار می‌دهند و او را برای ورود به روند درمانی آماده می‌کنند. در انجام روش‌های مختلف سم زدایی در مرکز سم زدا شهر یزد، بیمار تحت نظر تیم پزشکی و پزشک قرار می‌گیرد و هرگونه تغییر در وضعیت حیاتی او را کنترل می‌کنند.

ادامه مراحل بستری و درمان

 1. در اغلب موارد تعداد روزهای حداقلی بستری بین 3 تا 5 روز خواهد بود و بعد از آن نیز بیمار می‌تواند با پزشک و مشاور خود در تماس باشد. به طور کلی تعداد روزهای بستری به میزان مصرف و نوع مخدر مصرفی بستگی دارد و این تعداد توسط پزشک مشخص خواهد شد.
 2. بعد از اعلام ترخیص بیمار توسط پزشک، توضیحات تکمیلی توسط پزشک و پرستار به بیمار گفته شده و راهنمایی لازم به او ارائه خواهد شد. بیمار برای ادامه درمان خود می‌تواند با مشاور خود در تماس بوده و از نظر جنبه روانی و اختلالات روانشناختی با او صحبت کرده و شرایط را تحت کنترل خود نگه دارد.
 3. یکی از مواردی که بعد از ترخیص و پایان دوره درمانی به پزشک گوشزد می‌شود، شرکت در کلاس‌ها و جلسات گروه A و A.A و همچنین کنگره است. حضور در این کلاس‌ها می‌تواند وسوسه فکری بیمار را تا حد زیادی کاهش دهد و به بهبودی و ثبات هرچه بیشتر او کمک کند.

 

استفاده از روش‌های سم زدایی در مرکز سم زدا شهر یزد چه مزایایی به همراه دارد؟

مواد مخدر حتی اگر خیلی کم مصرف شوند، باز هم خطرات جبران‌ناپذیری برای فرد، خانواده و حتی جامعه ایجاد خواهند کرد. ترک اعتیاد با کمک روش‌های سم زدایی سریع، یکی از بهترین راه‌هایی است که می‌توان با کمک آن‌ها بدن را از سموم مواد مخدر پاکسازی کرد. همچنین این روش‌ها نسبت به سایر روش‌های سنتی ترک اعتیاد، عوارض کمتری برای فرد به همراه دارند. از جمله مزایای روش سم زدایی سریع می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فواید فیزیکی و جسمی سم زدایی

معمولا بدن فرد معتاد در اثر استفاده از مواد مخدر دچار تغییراتی می‌شود. با انجام مراحل سم زدایی سریع و فوق سریع، به تدریج سموم از طریق مدفوع یا ادرار از بدن فرد خارج می‌شوند و در نهایت شرایط فیزیکی و جسمی فرد بهبود خواهد یافت. مواد مخدر تاثیرات منفی بسیار زیادی بر شرایط جسمی و روحی فرد می‌گذارند و پاکسازی بدن با روش‌های سم زدایی، باعث می‌شود بدن کم‌کم بهبود یابد و سلامتی خود را بازیابد.

سم زدایی بدن معتادان باعث می‌شود تا نیاز فیزیکی که به مواد مخدر دارند، از بین برود و به این ترتیب شرایط جسمانی آن‌ها بهبود یابد. همچنین می‌دانید که در اثر مصرف مواد مخدر، افراد اشتهای خود را از دست می‌دهند و اغلب ظاهر لاغری دارند و در صورتی که تحت درمان‌ سم زدایی قرار بگیرند اشتهای آن‌ها به حالت قبل باز می‌گردد.کلینیک سم زدایی

مزایای عاطفی سم زدایی سریع مواد مخدر در مرکز سم زدا یزد

می‌دانید که اکثر مشکلات اعتیاد در اثر تاثیری است که بر سیستم مغز و عصبی می‌گذارند. مصرف مواد مخدر باعث وابستگی فرد به مصرف آن ماده، اضطراب و استرس، بی‌قراری و عدم تمرکز در فرد می‌شود. در نتیجه هم اعتیاد و مصرف مواد مخدر و هم ترک آن‌ها، فرد را در فراز و نشیب‌های روحی و عاطفی فراوانی قرار می‌دهد. حتی اگر فرد قبل از مصرف مواد مخدر مشکلات روانی داشته‌باشد، مصرف مواد باعث تشدید این مشکلات خواهد شد. به این ترتیب سم زدایی سریع در مراکز سم زدایی، بدن را از حیث وجود مواد مخدر و سموم حاصل از آن‌ها پاکسازی کرده و به تدریج باعث کاهش مشکلات و تنش‌های روحی و روانی فرد می‌شود.

مزایای مالی سم زدایی مواد مخدر

مصرف مواد مخدر به هزینه سم زدایی اعتیاد بالایی نیاز دارد و معمولا افراد پس از اعتیاد از نظر اقتصادی دچار مشکلات جدی می‌شوند، تا جایی که گاهی شغل خود را از دست می‌دهند و حتی لوازم زندگی خود را برای خرید مواد می‌فروشند. در نتیجه مزایای مالی ترک مواد مخدر بسیار زیاد است و زندگی فرد معتاد را دچار تغییر شگرفی می‌کند.

 

بستری در هتل، مزیت مهم در مرکز سم زدایی

همانطور که مطالب قبلی نیز اشاره شد، بیماران برای شروع مراحل ترک اعتیاد خود، به شهر یزد منتقل شده و در یه هتل سنتی بستری خواهند شد. بعد از ورود آن‌ها به هتل، یک اتاق با سرویس کامل در اختیارشان قرار گرفته و شماره تماس پرستار، پزشک، مشاور و خانه‌دار نیز در اتاق نصب شده تا در صورت نیاز، بیمار با ایشان تماس بگیرد. تمامی وسایل مورد نیاز بیمار اعم از چای، آب معدنی، حوله، لوازم بهداشتی، وسایل پذیرایی و غیره از طرف خدمه و خانه‌دار فراهم شده و در ساعات معینی از شبانه روز، وعده‌های غذایی صبحانه، ناهار و شام سرو خواهند شد.

تهیه تمامی غذاها طبق دستور پزشک و تحت نظارت مستقیم او بوده و ممکن است غذاهای بیماران با یکدیگر تفاوت داشته باشد. میان وعده بیماران در این مرکز سم زدایی، دمنوش دارچین است که به طور متوسط دو بار در روز برای ایشان سرو می‌شود.

پزشک سه نوبت در روز در هتل حضور داشته و تمامی بیماران را ویزیت کرده و در صورت بروز هرگونه مشکل، اطلاعات لازم را به پرستار خواهد داد. تمامی این اطلاعات توسط پرستار ثبت و یادداشت می‌شود. پرستار اما باید به طور شبانه روزی در هتل حضور داشته باشد و کارهای درمانی بیماران را انجام دهد. ساعات مشاوره بر حسب نظر پزشک تعیین شده و این ساعات توسط پرستار به بیمار یادآوری خواهند شد. حضور بیمار در جلسات مشاوره الزامی بوده و پرستار باید بیمار را ترغیب کرده و از حضور او اطمینان حاصل کند. اغلب این جلسات از روز سوم بستری آغاز می‌شوند. در صورت متأهل بودن بیمار، بهتر است همسر وی نیز در جلسات مشاوره مرکز سم زدایی حاضر شده و راهنمایی‌های لازم در یک جلسه خصوصی به او ارائه شود.

آیا سم زدایی سریع در مرکز سم زدا شهر یزد عوارضی به همراه دارد؟

روند انجام سم زدایی فوق سریع و سریع، کار بسیار حساسی است و به همین دلیل توصیه می‌شود این کار تنها در مراکز معتبر سم زدایی و تحت نظر پزشک انجام شود. در روش‌های سم زدایی، مواد مخدر موجود در بدن و سموم حاصل از واکنش‌های آن‌ها به کمک دارودرمانی دفع می‌شوند. پس با وجود دارودرمانی در سم زدایی، احتمال بروز اتفاقات ناگوار نظیر مرگ و صرع بسیار پایین است. اما همان‌طور که می‌دانید اکثر مواد مخدر مستقیما روی سیستم عصبی فرد تاثیر می‌گذارند و وابستگی ایجاد می‌کنند. در نتیجه حذف و مصرف‌نکردن آن‌ها برای بدن عوارض و مشکلاتی به همراه می‌آورد که نمی‌توان تمام آن‌ها را با دارو رفع کرد. برخی عوارض احتمالی که ممکن است در روند سم زدایی سریع رخ بدهد، شامل موارد زیر است:

 • فرد معتاد عصبی و مضطرب می‌شود.
 • گاهی ممکن است فرد دچار مشکل بی‌خوابی یا اینسومنیا شود.
 • حالت تهوع و استفراغ
 • حالات روحی فرد خیلی سریع دچار تغییر می‌شود.
 • فرد معمولا نمی‌تواند روی مسائل متمرکز شود.
 • کیفیت خواب فرد دچار افت می‌شود.

همان‌طور که می‌بینید این مشکلات و عوارض تنها به علت وابستگی بدن به مواد مخدر و عدم مصرف آن‌ها به‌وجود می‌آیند. در صورت بروز هرگونه مشکلی، تیم پزشکی مرکز سم زدایی وارد عمل می‌شوند و آن‌ها را کنترل می‌کنند.

در طول انجام سم زدایی در مرکز سم زدا در یزد، در کجا ساکن شویم؟

بسیاری از افراد ممکن است برای مراجعه به مرکز سم زدایی ما در شهر یزد، نگران محل اقامت خود باشند. اما شهر یزد، یکی از شهرهای توریستی ایران است که هتل‌ها و مراکز اقامتی فراوان با قیمت‌های متفاوتی دارد. در نتیجه نیازی نیست نگران محل اقامت خود باشید، زیرا می‌توانید در تمام روزهای سال بهترین مراکز اقامتی شهر یزد را برای سکونت خود انتخاب و رزرو کنید. همچنین می‌توانید در طول درمان از زیبایی‌های شهر یزد دیدن کنید.

بهبودی راحت و بی‌دردسر در مرکز ترک اعتیاد سم زدا

روند درمان کلینیک ترک اعتیاد سم زدایی و مرکز سم زدا با نظم و دقت بسیار خوبی انجام می‌شود. از ابتدا ورود بیمار به مرکز، مشاوره‌ای با پزشک خود صورت می‌گیرد تا بیمار با روند درمان و داروهای موردنیاز آشنا شود. سپس بیمار به هتل کیاوش در یزد منتقل می‌شود که یک اقامتگاه مناسب برای بیماران اعتیاد است و تمامی امکانات لازم را برای آنها فراهم می‌کند. پس از پذیرش و بستری شدن بیمار، روند درمان او آغاز می‌شود که در ادامه به آن می‌پردازیم. این نکته نیز قابل توجه است که این مرکز از نظر دقت و نظم در انجام روند درمان، بسیار حرفه‌ای عمل می‌کند که می‌تواند به بهبودی و بهبودی سریع بیماران کمک کند.کلینیک سم زدایی

روند بهبود در کلینیک ترک اعتیاد سم زدا

همان‌طور که گفته شد پس از پذیرش و اقامت بیمار در هتل کیاوش روش درمانی مناسب او آغاز می‌شود. ابتدا یک اتاق تمیز که در آن وسایل و لوازم موردنیاز و همچنین یک شماره تماس برای ارتباط بیمار با پرستار قرار دارد به فرد اختصاص داده می‌شود. در واقع بیمار هر موقع که به پرستار نیاز داشته باشد می‌تواند با شماره تلفنی که در اختیارش قرار داده‌اند تماس بگیرد و دراسرع‌وقت پرستار به اتاق او خواهد آمد.

از طرف دیگر تغذیه بیمار به‌صورت صبحانه، ناهار و شام طبق دستورالعمل پزشک صورت می‌گیرد و در اختیار وی قرار داده می‌شود. به‌طورکلی تمام پرسنل هتل به‌خوبی وظایف خود را در قبال شخص بیمار انجام خواهند داد و تمام سعی بر این است که فرد مراجعه‌کننده دوره درمانش را در آسایش و راحتی بگذراند.

نظارت کادر درمان در مرکز سم زدا چگونه است؟

به‌طورکلی روزانه در سه نوبت صبح، ظهر و شب پزشک به بالین فرد بیمار می‌رود و مستقیماً بر روی روند درمان نظارت دارد. پزشک با معاینه فرد اطلاعات لازم را به پرستار می‌دهد تا پرستار نیز به طور دقیق در طول روند درمان مراقب بیمار باشد. همچنین بیمار می‌تواند از روز سوم با مشاور خود در کلینیک ترک اعتیاد سم زدایی ملاقات و مشاوره لازم را دریافت کند. اگر شخصی با همسر خود برای مشاوره برود، همسر او نیز می‌تواند در جلسات شرکت کند و از پاسخ پرسش‌های خود آگاه شود‌. به این صورت در مرکز سم زدا فرد مبتلا به بیماری اعتیاد توسط پزشک، پرستار و روان‌شناس به‌صورت مستقیم و مستمر نظارت و کنترل می‌شود تا به نتیجه مطلوب برسد.کلینیک سم زدایی

روند درمان پس از ترخیص

پس از پایان دوره درمان، پزشک متخصص توضیحات و نسخه مورد نیاز بیمار را تجویز کرده و پس از راهنمایی‌های لازم، دوره حضوری درمان به پایان می‌رسد. البته این پایان مسیر نیست. شماره تماس پزشک و و مشاور در اختیار بیماری که حالا معالجه شده و اعتیاد خود را ترک کرده است قرار داده می‌شود، او می‌تواند با پزشک خود برای درمان جسمی و با مشاور خود برای درمان روحی در ارتباط بوده و راهنمایی‌های لازم را از متخصصین کلینیک سم زدایی و مرکز درمانی سم زدا دریافت کند.کلینیک سم زدایی

ادامه مطلب جمع کردن

28 دیدگاه در “ترک اعتیاد یزد

 1. حمیده دهقانی گفت:

  ترک اعتیاد بیمارستان بهمن یزد مرکز شما همان مرکز بهمن یزد می باشد یا متفاوت هستید ؟

  1. مرکز درمانی فجر یزد گفت:

   سلام. خیر عزیرم . کلینیک درمانی فجر توی بلوار دهه فجر . ک 34 فعالیت داره و جدا از بیمارستان بهمن یزد پذیرش و درمان دارند.
   می تونید با مرکز تماس گرفته و با پزشک در مورد شیوه های درمان حضوری مشاوره داشته باشید. 03536203700