ترک اعتیاد شیراز
درمان با رویه سم زدایی سریع

نظر بیماران

مطالعه مقاله

مکان بستری

سوالات متداول

نمایش ویدیو درباره سم زدایی اعتیاد
بشنو از رها شدگان

ویدیوی از افراد درمان شده با رویه سم زدایی سریع

پخش ویدیو
شروع قیمت
10 تومان
نوع درمان : سم زدایی سریع 95%
مدت زمان : 3 تا 5 روز 93%
نوع بستری : هتلینگ 92%
مشاوره : قبل از درمان و بعد از درمان 90%
گالری هتل

تصاویری از مکان بستری بیمار و همراهی بیمار

سوالات

سوالات متداول

مقاله

مقاله در خصوص سم زدایی

 

کمپ ترک اعتیاد لاکچری برای اولین بار در یزد

با درمان در کمپ ترک اعتیاد لاکچری خاطره ای به یاد ماندنی را تجربه کنید  و درمانی بدون درد و راحت را در مکانی دنج و راحت انجام دهید.

از آنجا که مصرف مواد مخدر به همه اقشار جامعه رخنه کرده و اماکن عمومی از قبیل بیمارستانهای دولتی، کمپ و… مناسب شرایط حال بعضی از اقشار جامعه نبوده و به همین دلیل از درمان و ترک دوری می کنند کمپ ترک اعتیاد لاکچری این امکان را برای این قشر جامعه فراهم آورده تا در این اقلامتگاه

بدون ثبت نام در سیستم های دولتی و محرمانه بودن اطلاعات ایشان و مهم تر از همه در کمال راحتی و احترام و به دور از استرس و درد، زیر نظر پزشک درمان شده و این شرایط در کمپ ترک اعتیاد لاکچری فراهم امده است.

در ادامه به توضیح بیشتر در مورد لاکچری و ترک اعتیاد و خدمات ارائه شده در ترک کمپ ترک اعتیاد لاکچری می پردازیم.

معنی لاکچری

لاکچری یا لوکس (Luxury good): : یعنی « تجملاتی» ، « تشریفاتی» یا « لوکس» واژه لوکس در فرهنگ لغت به این صورت تعریف شده:

تجمل و زیبایی بسیار در لباس، اشیاء، منزل و …در کل واژه لاکچری یعنی یک سبک زندگی بسیار گران قیمت و تجملاتی که عموم مردم نمی توانند آن گونه زندگی کنند. و گاها در انتخاب درمان های لاکچری بیمارستان یا کلینیک های خصوصی این خدمات را ارائه می هند.

تجمل :

تجمل، به معنای زینت دادن و آراستن است. امکان دارد در استفاده از تجملات مسیر راه اشتباه رفته و مورد پسند نباشد.تجمل یا همان تمایل به نشان دادن زیبایی های شخصی و … اگر باعث فخر فروشی و ناراحتی دیگران شود اکیدا نهی شده استو . هدف در کمپ ترک اعتیاد لاکچری درمانی سالم و راحت است و حفظ وجه بیماران و کمک و تشویق به درمان و رهایی از اعتیاد است.

دین اسلام تاکید به زیبایی و زیبا زندگی کردن نموده و از بین بردن فقر را از اولویت های حکومت های اسلام می داند. خداوند در قرآن ایه هایی با مظمون اینکه زیبایی را دوست دارد و از ارزش زیبایی سخن گفته است.

در احادیث پیامبر و ائمه اطهار (ع) زینت دادن به زندگی و با ارستگی و تمیزی در میان مردم حاضر شدن توصیه شده است.

 

ترک اعتیاد:

ترک اعتیاد به مواد مخدر به روند درمان روانی یا پزشکی اعتیاد به مواد مخدر مانند تریاک، شیره، هروئین، کراک، کوکائین،ترامادول، برخی داروها و الکل اطلاق می شود.بنا براساس تحقیقات انجام شده و نتایج به دست آمده و تعاریف انجام شده در مورد اعتیاد در امریکا و کشورهای دیگر، ترک اعتیاد را نوعی تغییر در شیوه زندگی و ادامه این تغییرات تا سالها و حتی همه عمر می باشد. از آنجا که اعتیاد و مصرف مواد قابل بازگشت

است این تغییرات باید مکرر ادامه پیدا کند تا شخص جدایی از درمان جسمی از لحاظ فکری و روانی هم به یک ثبات رسیده و با ادامه و حفظ این تغییرات سلامت و رفاه و آسایش خود و به دست گرفتن اختیار زندگی تلاش کرده و سعی می کنند تا ریسمان زندگی را به دست گرفته و از نو و با استفاده از توانایی ها و قابلیت های خود آن را بسازد.

باید توجه داشت که بیماران یا معتادان مخصوصا در مواد مصرفی صنعتی در حفظ و کنترل پاکی خود مشکل دارند و باید به درمان های فکر یایشان هم توجه شود. باید در درمان های فکری روی باورهای بیماران و اینکه کمک گرفتن از مشاورین ترک اعتیاد و یا شرکت در گروه های معتادان گمنام در روند بهبودی ایشام موثر است. و همچنین جبران خسارات گذشته باعث می شود تا خطاهای گذشته اصطلاح شود و وجه اجتماعی بیمار در بین اطرافیان تغییر مثبت نماید.


موارد قید شده در مراکز ترک اعتیاد یا مراکز بازپروری، معتادان (مددجویان)، پس از پذیرش، با نظارت مددکاران انجام شده و بیماران دوره درمانی را می گذرانند.

ولی اکثر مواقع در کمپ ترک اعتیاد لاکچری افرادی پذیرش می شوند که نیاز به کمک های مددکاران ندارند و فقط محرمانه بوندن اطلاعات شخصی و گذشته آنان مهم بوده است که این امر در کمپ ترک اعتیاد لاکچری صورت می گیرد.

قشری دیگری که در کمپ ترک اعتیاد لاکچری پذیرش می شوند افرادی هستند که از درد ترک هراس دارند و تاکید دارند که می خواهند درمانی بدون درد داشته باشند. در  کمپ ترک اعتیاد لاکچری درمان بدون درد با داروهایی بدون عوارض صورت می گیرد و با نظارت پزشکی مجرب و دوره دیده و کادر درمانی دلسوز در محیطی امن و راحت انجام می شود.

 

روند درمان انواع مواد مخدر در کمپ ترک اعتیاد لاکچری

همانطور که گفته شد یکی از مهم‌ترین عوامل در روند درمانی سم زدایی سریع، نوع ماده مخدر مصرفی خواهد بود که در ادامه انواع مواد مخدری که در کمپ ترک اعتیاد لاکچری و با استفاده از روش‌های درمانی، سم زدایی خواهند شد، توضیح داده می‌شود؛

 • تریاک

ترک مصرف تریاک در این مرکز، از طریق سم تراپی و داروهای خوراکی بوده و در حدود 3 تا 5 روز زمان لازم دارد. این درمان، درد خماری نداشته و داروهای مصرف شده نیز فاقد عوارض هستند. وجود اتاق شخصی، مشاوره در حین درمان و بعد از آن، تغذیه مناسب در طول دوره، درمان را تکمیل می‌کند. روش درمانی ترک مصرف ترامادول و شیره تدخینی نیز به همین صورت در کمپ ترک اعتیاد لاکچری انجام خواهد شد.

 • شیره خوراکی

ترک مصرف شیره خوراکی نیز به مانند تریاک و شیره تدخینی بوده با این تفاوت که باید قبل از شروع سم زدایی، میزان مصرف از دو هفته قبل شروع به کاهش کند. در واقع به علت جذب سریع‌تر شیره خوراکی، بهتر است، دو هفته قبل از شروع درمان، میزان دوز مصرفی ماده مخدر را به کمتر از یک مثقال رسانده و یا از روش تدخینی برای مصرف استفاده شود. بدین ترتیب درمان راحت‎تر و بهبودی زودتر حاصل می‌شود.

 • هروئین

درمان ترک مصرف هروئین، تقریباً به همان شیوه مواد مخدر سنتی خواهد بود.از آنجا که هروئین یک ماده مخدر صنعتی و هر چه ساختار مواد صنعتی تر می شود ولع آن در مصرف بالاتر رفته و ترک فکری آن سخت تر می شود. برای کاهش این ولع بهتر است قبل از شروع درمان، به مدت 2 تا 3 هفته به

جای آن، شربت تنتور اپیوم یا همان شربت تریاک مصرف شود. این تعییر مصرف چند هفته ای از این ولع کم کرده و روی درمان سمزدایی اثر مثبت گذاشته و حنی حفظ و ثبات پاکی را بیشتر می کند. در واقع این تغییر مصرف الزامی است. حدود 10 الی 20 سی‌سی تنتور اپیوم به ازای هر یک گرم هروئین در روز، باید مصرف شود. برای تهیه این شربت نیز می‌توان به کلینیک‌های ترک اعتیاد شهر خود مراجعه نمود و بعد جهت درمان در کمپ ترک اعتیاد لاکچری بستری شد.

*

 1. کراک

این ماده مخدر صنعتی، یک نوع هروئین فشرده بوده که مانند هروئین نیز ولع مصرف آن بسیار زیاد است. برای کاهش این ولع نیز باید یک ماه قبل از شروع درمان، جایگزینی مصرف کراک با شربت تنتور اپیوم صورت گیرد و سپس درمان سم زدایی آغاز شود. این تغییر مصرف برای شروع درمان الزامی بوده و ثبات پاکی را نیز  افزایش می‌دهد. میزان مصرف شربت تریاک برای هر گرم کراک در روز، 10 الی 20 سی‌سی خواهد بود.

 1. متادون

بهترین روش برای ترک مصرف متادون، کاهش میزان مصرف به صورت تدریجی و تحت نظارت پزشک خواهد بود. بعضی از مصرف کنندگان متادون اصرار دارند که متادون را مانند مواد افیونی سمزدایی سریع انجام دهند که این روش به صورت سمزدایی مستقیم متادون در کمتر از 14 روزامکان پذیر نمی باشد. متادون یک داروی بسیار قوی و با طول عمر بالا است که برای سم زدایی سریع این ماده مخدر باید، یک ماه قبل از شروع درمان سم زدایی، از شربت تنتور

اپیوم به جای آن استفاده شود. چون شربت متادون از شربت تنتور اپیوم قوی تر است برای اینکه شربت اپیوم مصرف جایگزین شده پاسخگوی متادون مصرفی شود باید برای هر یک سی سی که برابر است با 5 میلی گرم، 2 سی سی یا 10 میلی گرم شربت اپیوم مصرف شود. بعد از پایان یافتن دوره

جایگزینی، سم زدایی این مخدر نیز مانند سایر مخدرهای سنتی صورت می‌گیرد که پنج روز بستری نیاز هست. اما طول مدت سم زدایی مستقیم متادون که با اصرار بیمار در مرکز کمپ ترک اعتیاد لاکچری انجام می‌شود، 2 هفته خواهد بود.

 1. قرص بوپرنورفین

قرص بوپرنورفین یا B2  یک داروی درمانی است که در کلینیک های ترک اعتیاد و زیر نظر پزشک تجویز شده و در صورت مصرف خودسرانه و عدم اطلاعات کافی باعث اعتیاد در شخص می شود. این دارو را نیز نمی‌توان مستقیم سم زدایی کرد و باید تحت نظارت پزشک، به صورت تدریجی میزان دوز مصرفی را

تا زمان قطع دارو کاهش داد. اما در برخی موارد که بیمار تمایل به سم زدایی دارد، باید 2 الی 3 ماه قبل از شروع، شربت تنتور اپیوم جایگزین مصرف قرص بوپرنورفین شده تا بدن  بتواند سمزدایی در چند روز را بپذیرد.

 1. مواد محرک و داروهای اعصاب

شیشه و ماری جوانا جزو مواد محرک به حساب می‌آیند. به طور کلی ترک مصرف مواد محرک، روان‌گردان‌ها و داروهای خواب و اعصاب به وسیله روش سم زدایی و کمپ امکان‌‌پذیر نبوده و بهترین راه درمان این نوع مواد مخدر، مراجعه به یک روانپزشک باتجربه در زمینه این مواد خواهد بود. برای ترک شیشه، روانپزشکان از ماتریکس که یک روش درمانی است استفاده می‌کنند.

 

مراحل بستری و درمان کمپ ترک اعتیاد لاکچری

 • در ابتدای تماس بیمار با مرکز کمپ ترک اعتیاد لاکچری ، یک مشاور برای کسب و ارائه اطلاعات لازم با او صحبت می‌کند. در این مشاوره تلفنی، سن بیمار، نوع ماده مخدر مصرفی، میزان و نحوه مصرف سوال شده و توضیحات لازم یادداشت خواهد شد.
 • بعد از مشاوره تلفنی برای پذیرش و ویزیت ، بیمار در روز تعیین شده در مرکز حاضر شده و با پزشک نیز یک جلسه توجیهی خواهد داشت. در این
 • جلسه، نحوه کامل درمان و داروهای مورد استفاده توضیح داده شده و روزهای بستری نیز به کمک پزشک تعیین می‌گردد. بعد از رضایت بیمار،
 • پذیرش صورت گرفته و دیگر مشاوره‌ها و ویزیت‌های لازم انجام می‌شود.
 • بیمار برای شروع درمان به یزد منتقل شده و در اقامتگاه سنتی کیاوش، بستری می‌شود. همین مورد یکی از مهم‌ترین مزایای این مرکز ترک اعتیاد بوده که بر روی روحیه بیمار و جنبه رواندرمانی او تأثیر بسیار مثبتی دارد.
 • بعد از بستری بیمار، سرم تراپی و داروهای خوراکی لازم برای درمان شروع می‌شود. سرم به بیمار متصل شده و سپس پزشک بر اساس معاینات انجام شده و نیاز وی، داروهای لازم را تجویز کرده و دفع مورفین موجود در بدن را آغاز می‌کند. در بیمارانی که میزان مصرف کمی دارند، درمان
 • راحت‌تر بوده و در مصارف زیاد، بیمار باید مقاومت کند. چون داروهایی استفاده شده در این شیوه درمان از داروخانه تهیه می شود و زیر نظر پزشک تجویز می شود عوارضی نداشته و درمان بدون درد و خماری صورت می گیرد.
 • بعد از پایان دوره درمان که اغلب سه تا پنج روز به طول می‌انجامد، بیمار می‌تواند با پزشک و مشاور خود در تماس باشد. تعداد روزهای بستری بیمار، بر اساس میزان مصرف و نوع مخدر مصرفی توسط پزشک تعیین می‌گردد.
 • در هنگام ترخیص، توضیحات تکمیلی پزشک و راهنمایی‌های لازم به بیمار ارائه شده و کارهای ترخیص انجام می‌شود. بیمار می‌تواند جهت انجام توضیحات بعد از درمان با پزشک و مشاور خود در تماس بوده و شماره تلفن در اختیار وی قرار می‌گیرد.
 • یکی دیگر از مواردی که بعد از پایان درمان و ترخیص برای بیمار تجویز می‌شود، شرکت در جلسات و کلاس‌های A و A.A و همچنین کنگره 60 است. حضور در این کلاس‌ها درمان فکری بیمار را تکمیل کرده و به روند بهبودی و ثبات هرچه بیشتر او، سرعت می‌بخشد.

بستری در هتل، مزیت مهم کمپ ترک اعتیاد لاکچری

همانطور که گفته شد، بیماران پذیرش شده به هتلی سنتی در یزد معرفی شده و در آنجا بستری و درمانشان آغاز می‌شود. بعد از ورود بیمار به هتل و پذیرش او، یک اتاق تمیز با سرویس کامل در اختیارش قرار می‌گیرد. در صورت هرگونه نیاز به پرستار، بیمار می‌تواند به شماره موبایل نصب شده در اتاق تماس بگیرد و با او صحبت کند.کمپ ترک اعتیاد لاکچری

خدمه و خانه‌دار هتل، تمامی وسایل مورد نیاز مانند چای، آب معدنی، حوله، لوازم بهداشتی و غیره را برای بیمار فراهم می‌کند. همچنین در ساعات معینی تمامی وعده‌های غذایی نظیر صبحانه، ناهار و شام ارائه شده که غذاها بر اساس دستور پزشک و تحت نظارت مستقیم او تهیه می‌شوند.گاهی با نظارت پزشک برای بیمار دمنوش هایی با طبیعت گرم سرو می شود.کمپ ترک اعتیاد لاکچری

تمامی کارهای بیماراز قبیل وصل کردن سرم بیمار و تزریق دارو های تجویزی پزشک در سرم و … از وظایف پرستار است. پزشک نیز در هر سه نوبت صبح، ظهر و شب به هتل مراجعه کرده و تمامی بیماران را ویزیت می‌کند. پزشک توصیه لازم را پس ویزیت بیمار به پرستار می کنند تا در ساعات مشخص روی

بیمار انجام شود. پرستار اما به صورت مرتب در هتل حضور داشته و به غیر از زمان‌های مشخص، در صورت نیاز بیمار به او سرکشی کرده و کارهای درمانی را انجام می‌دهد.کمپ ترک اعتیاد لاکچری

بر اساس نظر پزشک و با توجه به وضع جسمانی بیمار، ساعات مشاوره برای او تعیین شده و پرستار در ساعات معین بیمار را مطلع کرده و او در جهت شرکت در جلسه مشاوره ترغیب می‌کند. و در روزهای بستری جلساتی برای مشاوزه بیمار در نظر گرفته می شود. بیماران ترخیص شده نیز برای حضور

در این جلسات باید درکلینیک  کمپ ترک اعتیاد لاکچری حضور یابند. در صورت متأهل بودن بیمار، بهتر است با همسر خود برای جلسات مشاوره حاضر شود تا همسر نیز در یک جلسه خصوصی شرکت کند.کمپ ترک اعتیاد لاکچری

به سوالات همسر و یا خانوده و هر کسی که به همراه بیمار طی درمان در جلسات شرکت کرده است پاسخ داده می شود. در این جلسات، بیمار با مهارت‌های زندگی و تأثیر آن‌ها بر روند بهبودی خود آشنا شده و آموزش می‌بیند. در نهایت کادر هتل نظیر مدیر، آشپز، خدمه و دیگر افراد، تماماً در راستای نیاز بیمار انجام خدمت  مشغول بوده و تمامی نیازهای او را در حد توان و وظایف خود، برآورده می‌کنند.کمپ ترک اعتیاد لاکچری

 

سوالات متداول:

 آیا درمان بدون درد انجام می شود؟

بله . چون درمان سمزدایی با داروهای دفع کننده مورفین انجام می شود بدون درد است.

 آیا درمان محرمانه است؟

بله. اطلاعات بیمار در هیچ سیستمی ثبت نمی شود.

 آیا داروها عوارض ندارد؟

چون داروها از داروخانه تهیه می شود و مورد تایید وزارت بهداشت است عوارض ندارد. هیچ داروی دست سازی استفاده نمی شود.

 آیا بیمار می توان به همراه همسر در محل درمان حضور پیدا کند؟

بله. بیمار می تواند با یک همراه که اگر همسر باشد موثرتر است بستری شود.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.