سم زدایی در کمپ ترک اعتیاد

به طور کلی سم زدایی در کمپ اعتیاد فرایندی است که در آن بدن شخص بیمار از آلودگی مواد مخدر به طور کامل تمیز و پاک می‌شود. البته باید توجه داشته باشید که سم زدایی به تنهایی برای ترک اعتیاد کافی نیست و پس از آن نیز شخص بیمار باید تحت نظر پزشک خود باشد. به این ترتیب وابستگی روحی و فیزیکی بیمار کاملاً رفع می‌شود. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در زمینه سم زدایی در کمپ ترک اعتیاد کسب کنید.

مراحل فرایند سم زدایی در کمپ ترک اعتیاد چگونه است؟

فرایند سم زدایی در مرکز ترک اعتیاد از مهم‌ترین و حساس‌ترین مرحله ترک اعتیاد به شمار می‌رود. در مرکز سم زدا برای انجام این روش ابتدا پس از صحبت کردن با بیمار و کسب اطلاعات لازم، او را در یک اتاق تمیز بستری می‌کنند تا روند سم زدایی را آغاز کند. همان‌طور که گفته شد سم زدایی مرحله بسیار حساسی است و در صورتی که روند آن با دقت و طبق اصول خاص خود انجام نگیرد فرد دوباره به اعتیاد باز می‌گردد؛ بنابراین بسیار مهم است که این مرحله زیر نظر مستقیم پزشک و روان‌شناس متخصص انجام شود.

پس از پذیرش بیمار فرایند سم زدایی آغاز می‌شود. در این مرحله با تخلیه خون آلوده بیمار و تزریق خون سالم به آن، عمل پاک کردن یا تصفیه خون صورت می‌گیرد. پس از پاک شدن خون بیمار تا حدودی اعتیاد و وابستگی شخص به مواد مخدر از بین می‌رود اما این برای ترک کامل اعتیاد کافی نیست.

پس از گذشت چند روز بیمار می‌تواند با مشاور یا روان‌شناس خود ملاقات کند و راهنمایی‌های لازم برای ادامه روند سم زدایی را دریافت کند‌.

و در نهایت آخرین مرحله در سم زدایی در کمپ ترک اعتیاد انجام مراحل ترخیص است. پس از آنکه بیمار از سلامت جسمی و روحی خوبی برخوردار شد می‌تواند کارهای ترخیص خود را انجام دهد‌. البته این به معنای ترک کامل اعتیاد نیست و پس از ترخیص نیز شخص باید با پزشک و روان‌شناس خود در تماس باشد.

مزایای سم زدایی در مرکز سم زدا چیست؟

سم زدایی در کمپ ترک اعتیاد در این مرکز از امکانات ویژه‌ای برخوردار است. در مرکز سم زدا پس از آنکه بیمار در هتل کیاوش پذیرش شد روند درمان آن آغاز می‌شود. در حین درمان پزشک داروهای تقویتی برای بیمار تجویز می‌کند تا بدن بیمار ضعیف نشود. همچنین پزشک در سه نوبت صبح، ظهر و شب برای معاینه بیمار نزد او می‌‌رود تا مستقیماً از روند درمان او آگاه شود.

بیمار در هر ساعتی از روز و شب می‌تواند با شماره تلفنی که در اختیار او قرار داده‌اند تماس بگیرد تا پرستار به سرعت خود را به اتاق او برساند. همچنین امکاناتی نظیر سرویس کامل، وسایل موردنیاز از جمله آب معدنی، چای، حوله تمیز و … در اختیار بیمار قرار می‌گیرد.

اهمیت انجام فرایند سم زدایی در مرکز سم زدا

به طور کلی در طی فرایند سم زدایی در کمپ ترک اعتیاد وضعیت بیمار باید به صورت جدی زیر نظر گرفته شود. چرا که مصرف مواد مخدر آسیب‌های زیادی به جسم و روان فرد وارد می‌کند و برای از بین بردن آثار آن باید از روش اصولی و درست استفاده کرد‌.

در مرکز سم زدا بیمار قبل از پذیرش با پزشک خود ملاقات می‌کند و پس بررسی وضعیت بیمار، پزشک روش مناسب درمانی او را انتخاب و پس از اقامت بیمار در هتل کیاوش درمان را شروع می‌کند.

معایب مراجعه به کلینیک‌های ترک اعتیاد نامعتبر

همان‌طور که گفته شد مرحله سم زدایی در کمپ ترک اعتیاد بسیار مهم است و باید در انتخاب کلینیک دقت کرد. چرا که بسیاری از کلینیک‌های موجود در کشور از استانداردهای لازم برای انجام این کار برخوردار نیستند و در فرایند درمان از روش‌های غیراصولی و نادرستی استفاده می‌کنند. این کار می‌تواند آسیب‌های جدی به بیمار وارد و حتی او را از ترک مواد مخدر ناامید کند. از معایب این مراکز نامعتبر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

لذت سم زدایی در کمپ ترک اعتیاد سم زدا

با توجه به مواردی که گفته شد مرکز سم زدا به طور اصولی و دقیق فرایند سم زدایی را انجام می‌دهد. از بدو ورود بیمار برای او یک پرستار که در همان هتل اقامت دارد در نظر می‌گیرند تا در صورت نیاز در هر ساعتی از شبانه‌روز با او تماس بگیرد. همچنین پس از گذشت سه روز برای بیمار جلسات مشاوره در نظر می‌گیرند که در صورت تمایل می‌تواند با همسر خود به در این جلسات حضور داشته باشد. به طور کلی کادر درمان، خانه‌دار، آشپز و تمامی افراد حاضر در هتل کیاوش در تلاش‌اند تا بیمار اوقات خوبی را در زمان درمان سپری کند.

از مهم‌ترین مزایای سم زدایی در کمپ ترک اعتیاد و مرکز سم زدا این است که کادر پزشک به طور مستقیم و مداوم بر روی فرایند درمان بیمار نظارت دارند. پرستار هر روز برای بررسی وضعیت بیمار به بالین او می‌رود. پزشک نیز سه بار در طول شبانه‌روز بیمار را معاینه می‌کند. تمامی این مراقبت‌ها باعث می‌شود تا بیمار روند درمان را به راحتی و سلامت کامل طی کند.

سؤالات متداول

آیا امکان بازگشت اعتیاد در بیمار پس از سم زدایی وجود دارد؟

بله در صورتی که روند درمان غیر اصولی و با بی‌دقتی انجام شود ممکن است بیماری عود کند.

سم زدایی در کمپ ترک اعتیاد چیست؟

سم زدایی یکی از مراحل ترک اعتیاد است که در آن خون بیمار از آلودگی مواد مخدر پاک می‌شود.

آیا سم زدایی پایان اعتیاد است؟

خیر، پس از سم زدایی فرد همچنان باید تحت نظر پزشک و روان‌شناس باشد تا روند درمانش کامل شود.

جمع‌بندی سم زدایی در کمپ ترک اعتیاد

توجه داشته باشید که برای درمان بیماری اعتیاد انتخاب یک کلینیک یا مرکز ترک اعتیاد معتبر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا در این کلینیک‌ها روند درمان توسط افراد متخصص و باتجربه صورت می‌گیرد که از روش‌های اصولی برای درمان بیماری اعتیاد استفاده می‌کنند.

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.