ترک اعتیاد اصفهان

سم­زدایی که در بین بیشتر مردم به تعویض کامل خون یک فرد معتاد به مواد مخدر مشهور است اولین مرحله از ترک اعتیاد اصفهان است. استفاده از برخی از داروهای مسکن در این مرحله ترویج داشته و معمول است و از طرفی نیاز است که فرد بیمار بین 3 تا 4 روز در کلینیک بستری شده و تحت نظارت باشد تا سموم مربوط به مواد مخدر از بدنش دفع

شود. به طور کلی روش­های زیادی برای ترک اعتیاد افراد به کار می­رود که وابسته به نوع اعتیاد و قدرت بدنی فرد خواهد بود. هر کلینیک ترک اعتیاد نیز روش­های خاص خود را دارد اما انتخاب یک کلینیک خوب نیازمند داشتن اطلاعاتی درباره امکانات مختلف آن­هاست که در این مقاله قصد داریم تا پیرامون این موارد صحبت کنیم.

ترک اعتیاد اصفهان؛ سم­زدایی

اولین مرحله برای شروع یک دوره ترک اعتیاد اصفهان، سم­زدایی خواهد بود. سم­زدایی بین مردم به عنوان یک فرآیند تغییر خون فرد جا افتاده است. برخی از مردم تصور می­کنند که با انجام سم­زدایی فرآیند ترک اعتیاد به صورت تمام و کمال انجام شده است و دیگر نیاز به ادامه دادن بستری بودن فرد در کلینیک نیست. این تصور غلط باعث می­شود که فرض کنیم

دوره ترک اعتیاد یک دوره 3 الی 4 روزه است که این تصور بسیار غلطی هست. سم­زدایی به طور کلی به دو روش سریع و فوق سریع تقسیم می­شود. سم ­زدایی در واقع اولین مرحله است اما پس از آن نیاز به مصرف دارو و ادامه دادن درمان تا زمان حفظ پاک بودن به صورت دائمی خواهد بود. بنابراین مراحل یک سم زدایی عبارتند از:

·       پاک شدن خون

پاک شدن خون با تصفیه خون فرد انجام خواهد شد. منظور این است که خون فرد معتاد به مواد مخدر تخلیه شده و به جای آن خون سالم به او تزریق خواهد شد. بدین ترتیب خون فرد دیگر شامل هیچگونه ماده مخدری که بدن او را تحت تاثیر قرار دهد و رفع وابستگی بدن به ماده مخدر تا حدودی در این مرحله انجام خواهد شد.

·       حفظ پاکی بدن

در این مرحله مهم­ترین نکته حفظ شرایط روانی و انگیزه اولیه به منظور پاک شدن فرد معتاد خواهد بود. وجود یک روانشناس زبده و افرادی که قبلا تجربه ترک و رهایی از شر مواد مخدر را داشته­اند در این مرحله بسیار حائز اهمیت خواهد بود. حفظ پاکی وابسته به این است که فرد کنترل روانی و ذهنی خود را هنگام هوس کردن مجدد مواد مخدر از دست ندهد. این مرحله مهم­ترین و کلیدی­ترین مرحله ترک اعتیاد اصفهان است که با حضور روانشناسان زبده و برای حفظ پاکی هر چه بیشتر با متدهای روز دنیا انجام می­شود.

ویژگی­های روش­های سم­زدایی

روش­های سم­زدایی همانگونه که اعلام کردیم به دو دسته تقسیم می­شدند. سم­زدایی سریع و سم زدایی فوق سریع دو روش ترک اعتیاد اصفهان هستند. این دو روش ترک اعتیاد فقط به سرعت انتقال خون وابسته هستند. هر چند در روش فوق سریع میزان بستری فرد نیز کاهش خواهد یافت. البته گاهی اوقات مشاهده می­شود که بیماران و خانواده­هایشان

به جای مراجعه به مراکز معتبر از روش­های سم­زدایی در مراکز ترک اعتیاد استفاده می­کنند که معمولا دوام زیادی ندارد و احتمال آسیب به بدن فرد نیز بسیار بالا خواهد بود. در مواردی از این دست استفاده از داروهای قوی مسکن برای تحمل در نئشگی و خماری معمولا متداول است که به بدن فرد بیمار آسیب­های جدی و جبران­ناپذیر وارد خواهد کرد.

روند سم­زدایی چگونه است؟

یک فرآیند ترک اعتیاد یا سم­زدایی وابسته به عواملی مختلف ممکن است فوق سریع بوده یا مدت زمان زیادی طول بکشد. این مدت زمان حتی ممکن است پس از مرخصی فرد نیز ادامه­دار باشد. برای از بین رفتن علائم اعتیاد و طی کردن دقیق و مناسب فرآیند ترک نیاز به این است که برنامه ترک با دقت طی شده و تمامی دوران ترک اعتیاد با دقت برای فرد انجام شود. عوامل موثر بر مدت زمان دوره ترک اعتیاد و روش مورد استفاده عبارتند از:

بنابراین با بررسی این شرایط می­توان گفت که مدت زمان درمان یا ترک اعتیاد فرد چقدر خواهد بود. پس مدت زمان ترک با این شرایط نمی­توان برای دو فرد مدت زمان یکسانی باشد.

مراحل ترک اعتیاد اصفهان

اما مراحل ترک اعتیاد اصفهان یا مراحل سم­زدایی از بدن یک فرد معتاد عبارت است از:

1)     ارزیابی

ابتدا باید تمامی مشخصات فیزیکی، میزان مصرف، نوع مصرف و شرایط روانی و خانوادگی به صورت کامل بررسی شود. در این مرحله ممکن است که نیاز باشد تا آزمایشات مختلفی بر روی بدن فرد انجام شود تا شرایط بدن و میزان نفوذ مواد مخدر در بدن فرد معتاد مشخص شود. سوابق پزشکی بیمار باید در این مرحله به خوبی بررسی شده و داروهای مصرفی او در نظر گرفته شوند تا در مدت زمان بستر او از داروهایی استفاده شود که برای بیمار مشکلی به وجود نیاید.

2)    ثبات

در این مرحله باید یک ثبات به وضعیت جسمی و روانی بیمار اضافه شود. با کمک روش­های پزشکی و روانشناختی می­توان این تثبیت سازی را در روند ترک اعتیاد اصفهان مشاهده کرد. در این مرحله برخی از پزشکان برای کاهش درد فرد بیمار از تجویز برخی از داروها استفاده می­کنند. استفاده از دارو برای کاهش درد مناسب است اما نباید مصرف دارو به گونه­ای باشد که فرد به داروی تجویز شده اعتیاد پیدا کند. در این مرحله همچنین مسائل روانشناسی و دادن انگیزه کافی برای ترک اعتیاد و پاک شدن می­تواند به فرد بیمار کمک فراوانی کند.

3)    آماده شدن برای برنامه درمان

آگاهی بیمار از روند درمانی مورد نظر پزشکان باعث افزایش اطمینان خاطر و اعتماد به نفس او خواهد شد. همچنین با افزایش انگیزه بیمار آماده ورود به دوره سخت و فشرده ترک اعتیاد اصفهان خواهد شد.

انواع روش­های سم زدایی

در این قسمت به معرفی انواع روش­های سم­زدایی خواهیم پرداخت. بسته به تشخیص کادر پزشکی مرکز ترک اعتیاد اصفهان یکی از این روش­ها برای ترک اعتیاد یا سم زدایی استفاده خواهد شد. این روش­ها و مکانیزم آن­ها عبارتند از:

·       سم­زدایی با بستری یا سم­زدایی سریع

در این روش بیمار 3 تا 4 روز بستری بوده و روند درمان او با تجویز دارو شکل گرفته و به او کمک می­شود تا سموم از بدنش دفع شود. علائم مختلفی همچون ضعف و گرفتگی عضلات به سراغ بیمار می­آیند که در این دوره کاملا طبیعی هستند.

·       سم زدایی فوق سریع

در این روش از دوزهای بالاتر دارو استفاده می­شود تا بیمار طول مدت درمان کوتاه­تری داشته باشد. احتمال تشنج و بیهوشی در این نوع روش ترک اعتیاد اصفهان بسیار زیاد است.

·       سم زدایی سرپایی

پس از عدم مصرف توسط بیمار طی چند روز برخی از داروها مانند کلونیدین در این دوره تجویز می­شوند تا به بیمار در تسریع روند درمان کمک کنند.

·       سم زدایی با متادون

در این روش با تزریق متادون ابتدا یک مقدار درد بیمار کاهش می­یابد. یک دوز بالا به بیمار تزریق شده و سپس دوزهای آن کاهش یافته تا بدن از سم تصفیه شود.

روش ترک اعتیاد اصفهان برای هر نوع مخدر

·       مشاوره تلفنی

در مرکز ترک اعتیاد اصفهان بیمار می­تواند از طریق ارتباط با مشاورین یا مراجعه حضوری از روند درمان مطلع شده و با اطلاع کامل و اطمینان خاطر به بهبود وضعیت خود بیاندیشد. اطلاعات شخصی فرد و نوع مصرف و مقدار آن و شرایط روانی او سوال خواهد شد.

·       روند بستری

بیمار در اقامتگاه سنتی کوروش در یزد بستری خواهد شد. از طریق سرم تراپی و داروهای خوراکی درمان انجام می‌شود. (سرم به بیمار وصل شده و پزشک از روی معاینات و نیاز بیمار دارو تجویز کرده که باعث دفع مورفین از بدن می شود.) برای مصارف کم درمان راحت و برای مصارف زیاد باید مقاومت کنند. داروهایی که استفاده می شود عوارض ندارد. بعد از درمان هم بیمار می‌تواند با پزشک و مشاور در تماس باشد. روزهای درمان 3 تا 5 روز است که پزشک از روی مصرف بیمار روزها رو تعیین می‌کنند.

مواد مخدر مختلف و روش ترک اعتیاد آن­ها

1)     تریاک

2)    شیره تدخینی

3)    ترامادول

4)    شیره خوراکی

5)    هرویین

مکانیسم سم زدایی مواد مخدر

در تمام روش­های سم­زدایی در ترک اعتیاد ابتدا با تجویز دارو سعی می­کنند که مصرف مواد مخدر را قطع کرده و بیمار از مواد مخدر پاک شود. سپس در کبد با گردش خون تصفیه تدریجا انجام می­شود. کبد باعث می­شود که این سموم کم کم از بدن دفع شده و خون بدن پاک شود. با پاک شدن خون و بستری شدن بیمار دوره ترک اعتیاد اصفهان تمام می­شود. تنها تفاوت بین روش­های سریع و روش­های فوق سریع استفاده از دوزهای بالاتر داروها در روش­های فوق سریع است.

جمع بندی

با توجه به مطالب بیان شده می­توان گفت که که روش ترک اعتیاد اصفهان بر دو نوع است. روش ترک اعتیاد سریع و فوق سریع فقط بر پایه تصفیه خون نبوده و نکته مهم در این بخش این است که دوره پس از ترک بسیار مهم است. در مرکز ترک اعتیاد اصفهان با حضور مشاوران و پزشکان عالی می­توان اعتماد به نفس بیماران را برای دوری از این بیماری افزایش داد. نوع داروی مصرفی در روند و تکمیل دوره ترک اعتیاد بسیار تاثیر زیادی دارد. متأسفانه در اکثر موارد افراد تصمیم گیرنده بیمار یا اطرافیان و خانواده هستند در صورتی که روش های سم زدایی را باید پزشک تشخیص دهید.

پزشک نیز فورا امکان تصمیم گیری نخواهد داشت و تنها پس از طی روندی که توضیح داده شد اعم از مشاوره و معاینه می تواند تصمیم بگیرد که کدام نوع سم زدایی سریع یا فوق سریع برای بیمار خطر کمتری داشته و در عین حال بیشترین اثربخشی را دارد. در این مطلب با بیان روش­های درمان هر یک از مواد مخدر در مرکز ترک اعتیاد اصفهان سعی در آشنایی بیشتر شما با این مرکز داشته­ایم.

 

سوالات کلیدی

سم زدایی سریع به معنی تعویض خون یک فرد معتاد با خون سالم است.

سم زدایی طول درمانی دارد که پس از تعویض خون فرد باید تا 5 روز بستری باشد.

سم زدایی یکی از مراحل ترک اعتیاد است و پس از آن حتما باید بستری شدن و مصرف دارو انجام شود.

کلمه کلیدی: ترک اعتیاد اصفهان

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
سایدبار