ترک اعتیاد شیراز
درمان با رویه سم زدایی سریع

نظر بیماران

مطالعه مقاله

مکان بستری

سوالات متداول

نمایش ویدیو درباره سم زدایی اعتیاد
بشنو از رها شدگان

ویدیوی از افراد درمان شده با رویه سم زدایی سریع

پخش ویدیو
شروع قیمت
10 تومان
نوع درمان : سم زدایی سریع 95%
مدت زمان : 3 تا 5 روز 93%
نوع بستری : هتلینگ 92%
مشاوره : قبل از درمان و بعد از درمان 90%
گالری هتل

تصاویری از مکان بستری بیمار و همراهی بیمار

سوالات

سوالات متداول

مقاله

مقاله در خصوص سم زدایی

ترک اعتیاد در خانه

یکی از شیوه‌های سنتی ترک اعتیاد، حبس خانگی فرد بیمار در خانه است. این روش همواره با چالش‌هایی روبرو بوده است و به دلیل عوارض جانبی و دردآور بودن درصد موفقیت آن بسیار پایین است. از آنجایی که روند و فرایند ترک مصرف سوء مواد مخدر بسیار پیچیده است و به عوامل عوامل جسمی، روحی، عاطفی و بیولوژیکی مختلفی بستگی دارد، بهتر است این فرایند به صورت اصولی و زیر نظر مشاوران این امر در خانه اما با روش‌های مدرن سم‌زدایی اعتیاد انجام شود.

بنابراین بیماران بدون حضور در مراکز و کلینیک‌های تخصصی ترک اعتیاد نیز می‌توانند زیر نظر پزشک و مشاوران مربوطه دوره درمان را در کنار خانواده خود در منزل طی کنند. از این رو در این مطلب قصد داریم شما را با عوارض و معایب ترک در خانه و مزایای سم زدایی با روش‌های علمی در کیلینیک‌های تخصصی آشنا کنیم.

 • چگونگی ترک اعتیاد در خانه
 • آیا ترک اعتیاد در منزل ماندگار است؟
 • مزایای احتمالی ترک اعتیاد در خانه
 • معایب ترک اعتیاد در خانه
 • عوارض ترک سنتی مواد مخدر در منزل
 • بهترین روش ترک مصرف مواد مخدر در منزل
 • مراحل ترک اعتیاد و سم‌زدایی در هتل سنتی
 • خدمات هتل سنتی جهت سم‌زدایی اعتیاد
 • ترک اعتیاد در خانه؛ خدمات مشاوره همزمان با درمان
 • سوالات متداول

 

چگونگی ترک اعتیاد در خانه

مصرف مواد مخدر مخرب‌ترین تأثیرات را بر مغز و جسم فرد بیمار می‌گذارد به همین دلیل بهبود و ترک مصرف آن بسیار دشوار است اما غیرممکن نیست. بر این اساس افراد بسیاری با شدیدترین میزان و نوع مصرف توانسته‌اند اعتیاد خود را کنار گذاشته و به زندگی عادی برگردند.سم زدایی اعتیاد در منزل

اغلب افراد به دلیل عدم آگاهی و اطلاع از روند درمان اعتیاد در مراکز تخصصی سم زدایی و ترک اعتیاد یا عدم تمکن مالی اقدام به ترک مصرف مواد مخدر در خانه می‌کنند. پروسه ترک اعتیاد در خانه آسان است اما باید به صورت اصولی و تخصصی زیر نظر افراد حرفه‌ای همچون پزشک و مشاور ترک اعتیاد دنبال شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود. بنابراین در

صورتی‌که تصمیم به ترک اعتیاد دارید جهت کسب نتیجه مناسب از نظر مشاوره ترک اعتیاد به مواد مخدر بهره ببرید تا از میزان استرس و شدن علائم ترک خود بکاهید. دریافت مشاوره به شما کمک خواهد کرد تا با آگاهی کامل در مسیر مشکلات این تصمیم خود قدم بردارید و به صورت هوشمندانه از بحران‌هیا احتمالی عبور کنید.

 

یکی از به روز ترین روز های درمان اعتیاد در ایران سم زدایی سریع می باشد که دارای مزایایی بدون عوارض،بدون درد، سریع و آسان است

 

آیا ترک اعتیاد در منزل ماندگار است؟

به طورکلی باید بدانید که ترک اعتیاد بدون رعایت اصول متخصصی به تنهایی برای همه بیماران نتایج مثبت در پی نخواهد داشت. براساس گزارشاتی که منتشر شده است، افرادی که در خانه به تنهایی و به شیوه سنتی اقدام به ترک اعتیاد کردند، نسبت به افرادی که از مشاوره و اصول حرفه‌ای بهره‌مند شدند، بیشتر در معرض بازگشت دوباره به مصرف مواد مخدر قرار گرفتند.

بنابراین بیمارانی که از مشاوره ترک اعتیاد به مواد مخدر می‌گذارند چون از روش اصولی بهره‌بردند کمتر به مصرف دوباره گرایش پیدا کردند. البته ترک اعتیاد در خانه نیاز به انگیزه درونی قدرتمند در فرد بیمار دارد تا موفقیت لازم حاصل شود. پس افراد مصرف کننده باید انگیزه‌های ترک خود را بررسی کرده تا با تکیه بر آنها فرایند سم زدایی را دنبال کنند. در غیر اینصورت مراجعه به مراکز ترک اعتیاد بهترین گزینه است.

مزایای احتمالی ترک اعتیاد در خانه

به طور کلی بیماران مصرف کننده مواد مخدر تا حد امکان نباید از روش خود درمانی برای ترک اعتیاد در خانه استفاده کنند. بسیاری از افراد که بدون مشاوره و زیر پزشک متخصص اقدام به ترک اعتیاد کرده‌اند، تصمیم آنها ماندگار نبوده است و دوباره بعد از مدتی به سمت مصرف مواد مخدر گرایش پیدا کرده‌اند. از آنجایی ترک خودسرانه عوارض و خطرات

جبران‌ناپذیری به دنبال دارد، توصیه می‌شود که حداقل با یک پزشک متخصص هماهنگی لازم انجام شود تا در صورت نیاز به صورت اورژانسی بر بالین بیمار حاضر شود. افراد به دلایل زیر اقدام به ترک اعتیاد بدون هماهنگی با پزشک در خانه می‌کنند:

 • هنگام ترک اعتیاد در منزل تعداد روزهایی که بیمار در موقعیت‌های شغلی، آموزشی و غیره غیبت می‌کند، بسیار محدود است اما امکان بازگشت به مصرف به دلیل عدم تاب‌آوری زیاد است.
 • هزینه‌های ترک مواد مخدر در خانه بسیار کم است اما اصولی نیست.
 • فرد بیمار در واکنش به بروز علائم درد و عوارض ترک راحت‌تر عمل می‌کند.

معایب ترک اعتیاد در خانه

ترک اعتیاد در منزل بدون اینکه زیر نظر پزشک و مشاوره باشید در کنار همه مزایایی که دارد، به طور حتم با معایب بسیاری روبرو خواهد بود و سختی‌ها بسیاری در انتظار شما است. یکی از مهمترین چالش‌های ترک اعتیاد به مواد مخدر در خانه وسوسه و احساس تمایل شدید به مصرف مجدد مواد است که سبب عدم کسب موفقیت در ترک خواهد شد. دیگر معایب روش ترک اعتیاد در خانه بدون استفاده از پزشک متخصص شامل موارد زیر است:

 • شدت خطرات ترک مواد مخدر در منزل بسیار زیاد است، مخصوصا اگر فرد به مصرف الکل و شیشه گرایش داشته باشد.
 • فرایند سم زدایی اعتیاد از بدن بیمار بسیار دردآور، طاقت فرسا و خطرناک بوده و احتمال خطر مرگ نیز زیاد است.
 • گاهی به دلیل عدم حضور و دسترس راحت به اعضای خانواده یا دوستان در منزل بیمار دچار استرس فراوان خواهد شد.
 • احتمال گرایش مجدد به مصرف مواد مخدر بسیار زیاد است و ممکن است بعد از بازگشت میزان مصرف آنها افزایش یابد و منجر به اوردوز نیز شود.
 • بیمارانی که غیراصولی در مزل اقدام به ترک می‌کنند به دلیل نداشتن توان فیزیکی کافی، اعتماد به نفس آنها سریع تضعیف شده و روند درمان خود را ادامه نمی‌دهند.

بر این اساس توصیه می‌شود که بیماران با هر نوع میزان مصرف به صورت خودسرانه اقدام به ترک اعتیاد در خانه نکنند چرا که این روند درمان اعتیاد اصولی و علمی نیست و عوارض شدید و سختی‌های بسیاری به همراه دارد.

عوارض ترک سنتی مواد مخدر در منزل

ترک اعتیاد همواره با عوارضی همراه است اما در صورتی که روند ترک غیراصولی و با شیوه سنتی همراه باشد و فرد به صورت ناگهانی مصرف خود را قطع کند، تبعات جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت.افرادی که اعتیادهای شدید به مصرف مواد مخدر دارند، اگر به صورت ناگهانی اقدام به قطع مصرف کنند به طور قطع با سکته مغزی و قلبی مواجه خواهند شد. بنابراین قبل از تصمیم برای ترک اعتیاد بهتر است، اطلاعات کاملی درباره اصول ترک مواد مخدر کسب کنید.

استفاده از روش‌های سنتی و قدیمی ترک مصرف مواد مخدر به طور ناگهانی سال‌هاست که منقضی شده است، چرا که عوارض ترک ناگهانی مواد مخدر تأثیرات مخرب بسیاری بر روی مغز، روان و جسم افراد خواهد گذاشت.

البته عوارض ترک سنتی و ناگهانی مواد مخدر بستگی به میزان مصرف بیمار و نوع ماده مخدر دارد و متغیر است. اما از شایع‌ترین عوارض ترک اعتیاد که سلامت جسمی و روانی بیمار را تهدید می‌کند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سردرد و سرگیجه
 • بدن درد
 • بی‌قراری‌
 • تعریق زیاد
 • حالت تهوع، استفراغ و اسهال
 • تب یا لرز شدید
 • بی‌خوابی و توهم ذهنی
 • عصبانیت و پرخاشگری
 • افسردگی
 • کاهش اشتها
 • اضطراب و تنش روحی

بر این اساس چون ترک ناگهانی مواد مخدر به شیوه سنتی اثرات جبران ناپذیری بر سلامت روان و جسم بیمار می‌گذارد. بهترین روش ترک اعتیاد در خانه استفاده از مشاوره حضوری و تلفنی برای طی کردن این روند است.

 

مرکز درمانی سم زدا در تاریخی ترین شهر جهان (یزد) اماده پذیرش شما عزیزان از سرار کشور برای درمان با روش سم زدایی می باشد

 

بهترین روش ترک مصرف مواد مخدر در منزل

ترک اعتیاد در خانه یکی از روش‌های رایج قطع مصرف مواد مخدر است. این روش به دلایلی همچون ترس و اضطراب جهت حضور در مراکز ترک اعتیاد، داشتن احساس امنیت و آرامش در کنار خانواده، وقت‌گیر بودن و هزینه‌بر بودن بستری در کلینیک‌های ترک اعتیاد، حفظ حریم شخصی، محدودیت‌های شغلی و تحصیلی بیش از همه طرفداران دارد.

پیش از همه باید بدانید که درمان اعتیاد در خانه نیاز به آگاهی کامل از روند ترک و کمک گرفتن از مشاور و پزشک معالج دارد. امروزه فرایند ترک اعتیاد در کلینیک‌های تخصصی آغاز می‌شود اما می‌تواند تحت نظر متخصصان مربوطه به صورت اصولی در منزل ادامه یابد. بنابراین بیماران که تمایل و انگیزه لازم

برای ترک را دارند با مراجعه به مراکز و کلینیک‌های معتبر ترک اعتیاد نسبت به ویزیت توسط پزشک متخصص اقدام کنند. سپس عملیات سم‌زدایی و سرم‌تراپی توسط تیم پزشکی در منزل بیمار ادامه می‌یابد.

البته یکی دیگر از روش‌های ترک اعتیاد در خانه، بستری و پیگیری روند درمان در هتل سنتی است که بسیاری از کلینیک‌های تخصصی این شرایط را برای بیماران مهیا ساخته‌اند. در این شیوه درمانی تمام امکانات در اختیار بیمار قرار می‌گیرد و یک پرستار زیر نظر پزشک متخصص روند بهبودی بیمار را با انجام اقدامات تسهیل می‌کند.

مراحل ترک اعتیاد و سم‌زدایی در هتل سنتی

بسیاری از بیماران جهت به حداقل رساندن عوارض و علائم ترک اعتیاد اقدام به بستری در هتل یا اقامتگاه سنتی می‌کنند. این هتل‌ها توسط کلینیک‌های تخصصی ترک اعتیاد مدیریت شده و به بیماران خدمات ارائه می‌دهند. در ادامه شما را با مراحل پذیرش تا ترخیص و کیفیت درمان در هتل سنتی با استفاده از روش ‌سم‌زدا را ارائه خواهیم داد.

دریافت مشاوره

بیماران مبتلا به اعتیاد با دریافت مشاوره حضوری و یا تلفنی می‌توانند براساس نوع و نحوه مصرف درباره شیوه سم‌زدایی آشنا می‌شوند. در این مرحله امکان صحبت با بیماران بهبود یافته از این طریق نیز مهیا است.

آغاز روند درمان اعتیاد در هتل سنتی

در این مرحله بیمار در یک هتل یا اقامتگاه سنتی بستری می‌شود و بنابر تجویز پزشک معالج با دریافت داروهای خوراکی و سر‌م‌تراپی روند درمان وی آغاز می‌شود. از مهمترین

مزایای این نوع بستری و شیوه درمانی که شبیه ترک اعتیاد در خانه است، بیمار با حضور در آن احساس امنیت و آرامش می‌کند. لازم به ذکر است، داروهایی که برای بیمار تجویز می‌شود عوارض ندارد و تنها به بهبودی بیمار و دفع مورفین از بدن وی کمک خواهد کرد. همچنین این شیوه درمانی درد و خماری برای بیمار به همراه ندارد.

تعداد روزهای درمان و بستری در هتل سنتی بستگی به میزان مصرف بیمار دارد اما حداقل 3 تا 5 روز زمان نیاز است. است که پزشک از روی مصرف بیمار روزها رو تعیین می کنند.

خدمات هتل سنتی جهت سم‌زدایی اعتیاد

بیمار بعد از اطلاع از نحوه درمان سم‌زدایی و داروهای تجویزی توسط مشاور کلینیک و ویزیت پزشک جهت پذیرش در هتل سنتی حضور پیدا می‌کند. بر این اساس یک اتاق با سرویس کامل در اختیار بیمار قرار می‌گیرد. خانه‌دار تمام وسایل مورد نیاز بیمار را در اختیارش قرار می‌دهد و در سه وعده مشخص غذاهایی طبق دستور پزشک جهت سرو بیمار

تهیه می‌شود. یک پرستار امور بیمار را رسیدگی می‌کند و در صورت نیاز بیمار می‌تواند تحت هر شرایطی با پرستار تماس بگیرد.

پرستار وظیفه سرم‌تراپی و دادن داروهای بیمار در ساعت مشخص را دارد. همچنین پزشک به صورت روزانه و در سه نوبت صبح، ظهر و شب با مراجعه به هتل بیمار را ویزیت می‌کند و موارد مورد نیاز را به پرستار اطلاع می‌دهد.

ترک اعتیاد در خانه؛ خدمات مشاوره همزمان با درمان

در طول درمان اعتیاد در هتل پزشک معالج متناسب با وضع جسمی بیمار جلسات مشاوره تعیین می‌کند تا روند سم‌زدایی مطلوب‌تر پیش برود. به همین منظور بیمار از سومین روز بستری جهت دریافت مشاوره در کلینیک حضور پیدا می‌کند. در این جلسات مهارت کنترل وسوسه را دریافت خواهد کرد تا روند بهبودی فرد و بازگشت دوباره به زندگی سالم تسریع شود.

نسخه کمکی پزشک

چون بیمار در طول درمان دچار ضعف بدنی شده و میزان انرژی آن کاهش یافته است، پزشک در آخرین روز بستری بیمار در هتل سنتی، نسخه داروهای کمکی و تقویتی تجویز می‌کند. همچنین رژیم غذایی مشخصی ارائه می‌دهد تا روند درمان تکمیل شود.

ترخیص بیمار از هتل سنتی

در پایان شیوه درمانی سم‌زدا، پزشک معالج توضیحات تکمیلی و راهنمایی‌های لازم را به بیمار ارائه می‌دهد تا فرایند ترخیص بیمار تکمیل شود. رابطه بیمار بعد از درمان با کلینیک ترک اعتیاد و پزشک معالج قطع نمی‌شود بلکه بیمار بهبودیافته می‌تواند در مواد ضروری جهت دریافت راهنمایی با مشاور این مراکز تماس بگیرد.

جمع‌بندی

امروزه ترک اعتیاد در خانه به شیوه سنتی اثربخش نیست و بیماران تنها از طریق مشاوره تخصصی می‌توانند اصول سم‌زدایی اعتیاد را به صورت موفقیت‌آمیز طی کنند. در این رابطه در صورت نداشتن محدودیت مالی استفاده از خدمات درمان اعتیاد در هتل سنتی بهترین گزینه است.

سوالات متداول

چرا ترک اعتیاد در خانه دشوار است؟

بیماران به دلایل مختلفی همچون جسمی، روحی، عاطفی و زیستی به اعتیاد گرایش پیدا می‌کنند و به همین منظور سیستم مغز به شدت تحت تاثیر قرار می‌گیرد، بنابراین ترک اعتیاد در منزل می‌تواند بسیار دشوار باشد.

چه راهکارهایی برای ترک اعتیاد در خانه وجود دارد؟

مهمترین اقدام برای ترک اعتیاد در خانه، تصمیم به تغییر و تحول در زمینه سلامت فردی و بهبودی است. پس با استفاده از مشاوره مراکز ترک اعتیاد می‌توان با توجه شرایط بیمار یک روش‌ درمانی مناسب را انتخاب کرد.

ترک اعتیاد و سم‌زدایی در خانه بهتر است یا مراکز ترک اعتیاد؟

تصمیم درباره ترک اعتیاد در خانه یا مراکز و کلینیک‌های تخصصی به عوامل مختلفی همچون شدت اعتیاد، نوع مصرف و موقعیت اقتصادی افراد دارد.

کلمه کلیدی: ترک اعتیاد در خانه

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.