ترک اعتیاد رفسنجان

درمان با رویه سم زدایی سریع

نظر بیماران

مطالعه مقاله

مکان بستری

سوالات متداول

نمایش ویدیو درباره سم زدایی اعتیاد
بشنو از رها شدگان

ویدیوی از افراد درمان شده با رویه سم زدایی سریع

پخش ویدیو
شروع قیمت
10 تومان
نوع درمان : سم زدایی سریع 95%
مدت زمان : 3 تا 5 روز 93%
نوع بستری : هتلینگ 92%
مشاوره : قبل از درمان و بعد از درمان 90%
گالری هتل

تصاویری از مکان بستری بیمار و همراهی بیمار

سوالات

سوالات متداول

مقاله

مقاله در خصوص سم زدایی

Overall
4

همه چیز درباره ترک اعتیاد رفسنجان

مقدمه ترک اعتیاد رفسنجان

اعتیاد این روزها به مشکل جدی در تمام جوامع، به خصوص در کشور ما تبدیل شده است. مقابله با اعتیاد راهکارهای مختلفی دارد که یکی از بهترین آن‌ها، ساخت مراکز تخصصی ترک اعتیاد است. نمونه این مراکز در بیشتر شهرها و استان‌های کشور ما وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ترک اعتیاد رفسنجان اشاره کرد. در ترک اعتیاد رفسنجان خدمات مختلف درمانی برای رهایی بیماران مبتلا به اعتیاد از دام این بیماری به وسیله روش‌های دارویی و غیر دارویی انجام می‌شوند. انتخاب بهترین روش درمان در مراکز کلینیک ترک اعتیاد رفسنجان به نوع مخدر مصرفی بیماران و شرایط آن‌ها بستگی دارد، برای مثال سم زدایی به عنوان یکی از روش‌های اصلی در کمپ‌های رفسنجان انجام می‌شود.

رفسنجان کجاست؟

رفسنجان یکی از شهرهای واقع در استان کرمان و شهری همجوار با زرند، شهر بابک، بردسیر، کرمان، سیرجان در داخل استان و استان یزد است. این شهر تقریبا در مرکز ایران قرار دارد و مسیر ارتباطی بسیاری از استان‌ها  شهرهایی است که در نزدیکی آن قرار دارند. همچنین وجود جاذبه‌های توریستی فراوان در این شهر و شهرهای همسایه به خصوص کرمان و صنایع متنوع، موجب می‌شود که همه ساله افراد زیادی به عنوان توریست، گردشگر یا

سرمایه گذار به این شهر سفر کنند. یکی از مزایای این رفت و آمد سود اقتصادی این استان و یکی از معایب آن ورود انواع مخدرها از طریق مسافران به این شهر است. طبق آمار مراکز ترک اعتیاد رفسنجان، بیشترین میزان ابتلا به مواد مخدر در ایامی است که گردشگران بیشتری به این شهر سفر می‌کنند.

علل شیوع اعتیاد در رفسنجان

درمان‌های ترک اعتیاد رفسنجان با هدف رهایی مبتلایان به این بیماری موارد استفاده قرار می‌گیرند و با استفاده از آن‌ها می‌توان اعتیاد را درمان کرد، اما قبل از شروع پروسه درمان، ابتدا باید علل اعتیاد در رفسنجان را بررسی کرد. در واقع همانقدر که ترک اعتیاد اهمیت داشته و باید برای رهایی بیماران از دام مواد مخدر تلاش کرد، نیاز است که اقداماتی را جهت ایجاد مانع بر سر عوامل اعتیاد در این شهر انجام داد و به این منظور ابتدا باید علل اعتیاد را شناسایی کرد. اصلی‌ترین دلایل اعتیاد جوانان در این شهر عبارتند از:

 • تولید داخلی برخی مواد مخدر در کرمان زیاد است. آب و هوای این منطقه به گونه‌ای است که کاشت بعضی گیاهان که تبدیل به مخدر می‌شوند در آن به راحتی انجام می‌شود.
 • استان کرمان، همجوار با سیستان و بلوچستان است و این استان هم یکی از مناطق اصلی ایران در ورود انواع مخدرها است.
 • عدم آگاهی جوانان نسبت به اثرات سو‌ء مواد مخدر و مشکلاتی که مصرف این مواد برای بدن ایجاد می‌کند.
 • و غیره

انواع مخدرهای قابل درمان در ترک اعتیاد رفسنجان

بعد از شناسایی عوامل ابتلا به اعتیاد در شهر رفسنجان نوبت به آشنایی با رایج‌ترین مواد مصرفی در این شهرستان می‌رسد. اگر به یک دکتر ترک اعتیاد رفسنجان در بیمارستان‌ها، مراکز درمان یا کمپ‌های رفسنجان مراجعه کنید، اولین چیزی که برای درمان تجویز می‌کند آزمایشاتی است که نوع دقیق اعتیاد را مشخص می‌کند. به طور کلی تا زمانی که نوع مخدر مصرفی مشخص نباشد، انتخاب بهترین روش برای ترک، سم زدایی بدن و در نهایت درمان بیمار میسر نخواهد بود. هر چند در هر استان یا شهر بسته به دسترسی‌های آن منطقه نوع مواد مصرفی متفاوت است اما در بیشتر شهرهای کشور ما، مواد زیر به عنوان مواد مخدر اصلی مصرف می‌شوند.

 

مرکز درمانی سم زدا واقع در استان یزد به روش نوین و سریع بدون عوارض با سم زدایی سریع اماده خدماتی درمانی به شما عزیزان می باشد

 

مواد مخدر افیونی

مخدرهای افیونی شامل تریاک و مشتقات آن و موادی با اثر مشابه تریاک هستند. این مواد در نحوه فعالیت دستگاه عصبی مرکزی بدن و عملکرد آن تاثیر می‌گذارند و عموما باعث کند شدن عملکرد این دستگاه می‌شوند. در واقع مواد افیونی باعث کاهش پاسخ محرک‌های بدن به واکنش‌های محیطی می‌شود. به عبارت دیگر مصرف مواد افیونی موجب نوعی آرامش در فرد می‌شود که حتی درد و مشکلات ناشی از درد را حس نکند. مواد افیونی، مواد تقریبا سنتی هم هستند.

یکی از مشکلاتی که ترک اعتیاد رفسنجان در درمان مبتلایان به مواد افیونی با آن‌ روبرو است، اعتقاد اشتباه برخی مردم نسبت به این مخدر است. بعضی از مواد افیونی مانند تریاک با یک تصور اشتباه، به عنوان دارویی برای تسکین درد بیماران استفاده می‌شوند که شاید در دفعات اول استفاده مناسب باشد. اما به مرور موجب اعتیاد بیمار می‌شود و تاثیرات منفی آن در بدن می‌شود. البته مصرف برخی مخدرها که کاربرد دارویی دارند در صورت کاهش اثر مخدر چندان مشکل ساز نیست. برای مثال شربت اپیوم که با نام شربت تریاک هم شناخته می‌شود با اصلاح در داروخانه، به ماده‌ای قابل مصرف برای تسکین درد تبدیل شده است. مصرف این شربت بلامانع است و حتی خرید اینترنتی شربت اپیوم از بسیاری سایت‌های مورد تایید هم امکان‌پذیر است.

تریاک و شیره تریاک

تریاک و شیره تریاک از انواع مخدرهای افیونی و در کشور ما جزو پرمصرف‌ترین مخدرهای گیاهی و سنتی هستند. طبق آمار بیشتر مراکز کلینیک ترک اعتیاد رفسنجان و شهرهای اطراف مانند ترک اعتیاد جیرفت، بیشترین آمار مصرف مواد مخدر افیونی سنتی در استان مربوط به مصرف این مواد است تا جایی در کمپ‌های ترک اعتیاد بخش زیادی از بیماران را مبتلایان به تریاک تشکیل می‌دهند. تریاک مخدری است که از گیاه خشخاش به دست می‌آید. این گیاه را در اصطلاح گیاهی شادی بخش هم می‌نامند که این موضوع به دلیل تاثیری است که مصرف تریاک بر سلول‌های عصبی دارد. در گذشته‌های دور تریاک و شیره تریاک را به صورت شربت و نوشیدنی برای تسکین سر درد و کاهش خشم استفاده می‌کردند.

اما به مرور مصرف این مواد به شکلی رواج پیدا کرد که نه تنها تاثیری در بهبودی بیماران نداشته، بلکه اثرات سو‌‌ء دیگری را در آن‌ها ایجاد می‌کرد. بی تفاوتی نسبت به محیط اطراف و کم شدن انگیزه برای زندگی به دلیل حس سرخوشی از کاذب از عوارض این مواد در بدن بودند که شدت گیری آن‌ها در دنیای امروز موجب شده ترک اعتیاد رفسنجان و به طور کل ایران به طور جدی پیگیری شود.

هروئین

یکی دیگر از مواد افیونی هروئین است که از ترکیبات مورفین تشکیل می‌شود. هروئین جز خطرناک‌ترین مواد اعتیادزا است که مصرف آن گاهی باعث توهم شدید بیمار می‌شود. این ماده همچنین وابستگی زیادی به همراه دارد و ترک آن برای بیشتر مصرف کنندگان دشوار است. استعمال تزریقی و استنشاقی دو روش مصرف هروئین هستند که در میان آن‌ها استعمال تزریقی به دلیل ورود مستقیم هروئین به جریان خون بسیار خطرناک است.

کراک

یکی دیگر از مخدرهای افیونی که مصرف آن مشکلات زیادی دارد و همین مشکلات آن را به ماده‌ای خطرناک مانند هروئین تبدیل کرده، کراک است. اعتیادآوری و میزان وابستگی بیماران به کراک حتی از هروئین هم بیشتر است؛ زیرا این ماده شکل خالص هروئین یا هروئین فشرده است. طبق آمار متخصصینی که به عنوان دکتر ترک اعتیاد رفسنجان در مراکز درمانی این شهرستان فعالیت می‌کنند، کراک و هروئین جزو موادی هستند که بیماران در ابتدا با هدف حال بهتر و شادی بیشتر به سمت آن‌ها می‌روند و در بسیاری از موارد بیمار، به خصوص در سنین پایین‌تر نمی‌داند که ماده مصرفی او همان هروئین است. نفرت از نام هروئین و آگاهی جامعه نسبت به این ماده موجب شده که عرضه کنندگان آن را با نام‌های دیگری مانند غبار فرشته یا اشک خدا هم به مشتریان معرفی کنند.

کوکائین

نوع دیگری از مواد افیونی کوکائین است که به صورت خوراکی هم استفاده می‌شود. این ماده مخدر اثر فوری بر سیستم عصبی دارد و یک بی حس کننده قوی است. در برخی موارد برای عمل‌های جراحی و در شرایطی که سایر مواد بی حسی موجود نباشند این ماده با تغییرات و در دز مناسب مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال مصرف شکل خالص این ماده، به صورت استنشاقی، تزریقی و خوراکی و بدون کنترل از نظر میزان مصرف موجب اعتیاد می‌شود و اعتیاد آن به نسبت شدید است.

مواد روان گردان و شادی‌آور

از دیگر انواع مواد مخدر می‌توان مواد روان گردان و شادی‌آور را نام برد. این مواد تعاملی با سیستم عصبی مرکزی ایجاد می‌کنند که وضعیت جسمی و روحی فرد را تغییر داده و موجب حس شادی و نشاط در او می‌شوند. بعضی از انواع روان گردان‌ها مانند ماری جوآنا در طبیعت یافت می‌شوند و برخی از انواع آن مانند شیشه در آزمایشگا‌ه‌های صنعتی تهیه می‌شود. از رایج‌ترین انواع مواد روان گردان که در مراکز کلینیک ترک اعتیاد رفسنجان، ترک اعتیاد جیرفت و دیگر شهرهای ایران برای مقابله با آن تلاش می‌شود، موارد زیر را می‌توان نام برد:

 • متامفتامین یا شیشه: شناخته شده‌ترین ماده روان گردانی که تاثیری قوی در بدن دارد و اعتیاد به آن خیلی زود اتفاق می‌افتد. این ماده به گونه‌ای است که به مرور زمان نیاز بدن به آن بیشتر شده و بیمار تنها در صورتی آرامش خواهد داشت که دوز مصرفی خود را افزایش دهد.
 • حشیش و ماری جوآنا: از دیگر مواد روان گردان که طبق آمار مراکز ترک اعتیاد رفسنجان، مصرف آن در میان جوانان افزایش زیادی داشته است، حشیش و ماری جوآنا هستند. این مواد با تصور تاثیر در خلق و خو مصرف می‌شوند و به مرور زمان اعتیاد شدید را ایجاد می‌کنند.
 • مشروبات الکلی: بخش زیادی از مبارزه ترک اعتیاد رفسنجان در کمپ‌های رفسنجان مربوط به کنترل مصرف مشروبات الکلی است. ترک این ماده نسبتا ساده اما احتمال مصرف مجدد آن توسط بیمار بسیار زیاد است. اهمیت ترک اصولی این ماده به حدی است که در بعضی مراکز مانند ترک اعتیاد فجر، بخشی اختصاصی به درمان این بیماران اختصاص داده شده است.

اقدامات درمانی برای ترک مواد افیونی

مواد افیونی عوارض زیادی دارند و اگر ترک آن‌ها به موقع انجام نشود حتی ممکن است به مرگ بیمار منجر شوند. در مراکز ترک اعتیاد رفسنجان و زمانی که ثابت شد بیمار به یکی از مواد افیونی اعتیاد دارد در کنار همه روش‌ها بدن سم زدایی هم می‌شود تا بیمار هیچ میلی به مصرف مجدد مواد نداشته باشد. این کار با روش‌های مختلفی انجام می‌شود، برای مثال تعویض خون برای ترک اعتیاد در یزد یکی از راه‌هایی است که بدن را به طور کامل از مواد افیونی پاک می‌کند.

 

بهترین مرکز اعتیاد و دکتر اعتیاد در یزد دکتر حمید رضا زارع مرکز درمانی فجر می باشد با بروز ترین روش درمان اعتیاد بیمارن زیادی را درمان
نمودن

 

روش‌های درمان ترک اعتیاد رفسنجان

روش‌های درمان ترک اعتیاد در رفسنجان بسیار زیاد هستند. برای مثال دکتر کهنوجی ترک اعتیاد رفسنجان روش سم زدایی را برای درمان اعتیاد پیشنهاد می‌کند اما در بعضی کمپ‌های رفسنجان، روش‌های سنتی درمان با دارو و مشاوره بعد از آن برای ترک اعتیاد توصیه می‌شود. به منظور استفاده از روش‌های درمان ترک اعتیاد در این شهر و درمانی اثر بخش باید اقدام زیر را انجام داد:

 • آماده سازی یک لیست مراکز ترک اعتیاد رفسنجان
 • مراجعه به دکتر ترک اعتیاد رفسنجان و انجام آزمایشات اولیه برای تشخیص دقیق نوع ماده مصرفی
 • بررسی خدمات مراکز کلینیک ترک اعتیاد رفسنجان برای انتخاب بهترین مرکز درمانی
 • تماس تلفنی یا مشاوره با مسئولین مرکز انتخابی
 • حضور در رفسنجان برای بیمارانی که از دیگر شهرها متقاضی درمان در این شهرستان هستند
 • انجام اقدامات اولیه مانند هماهنگی با هتل محل اقامت در طول درمان
 • معاینه اولیه توسط پزشک در کمپ‌های رفسنجان یا کلینیک‌های درمانی
 • دریافت برنامه درمانی برای بستری در کلینیک یا انجام اقدامات لازم در خانه
 • مراجعه دوره‌ای به کلینیک ترک اعتیاد رفسنجان جهت معاینه پزشک و بررسی روند پیشرفت درمان

لازم به ذکر است که بسیاری از مراکز درمانی مانند کلینیک ترک اعتیاد فجر، با در نظر گرفتن اهمیت حضور یکی از نزدیکان در روند درمان، حضور همسر بیمار در طول درمان را نیز مجاز می‌دانند.

اقدام به موقع، لازمه ترک اعتیاد

اگر به یکی از مخدرها اعتیاد دارید و متقاضی حضور در مراکز ترک اعتیاد رفسنجان هستید، بهتر است بدانید شرط ترک ساده، سریع، بدون درد و کم هزینه، اقدام به موقع برای ترک مخدر و انگیزه کافی برای انجام این کار است. برای این اقدام کافی است یک لیست مراکز ترک اعتیاد رفسنجان را تهیه کنید، کمپ‌های رفسنجان را بررسی کنید و بعد از بررسی شرایط کمپ‌ها و تطابق آن‌ها با وضعیت خود به مراکز و پزشکان مجرب درمان اعتیاد در این شهر مانند دکتر کهنوجی ترک اعتیاد رفسنجان مراجعه کنید تا درمان این عارضه برای شما در کوتاه‌ترین زمان و به ساده‌ترین شکل انجام شود.

 

سوالات متداول

کدام مواد افیونی خطرناک‌تر از دیگر مواد هستند؟

هروئین و کراک نسبت به دیگر مواد افیونی خطرات بیشتری داشته و مصرف آن‌ها اعتیاد قوی‌تری ایجاد می‌کند.

بهترین روش درمانی که امروزه برای ترک اعتیاد استفاده می‌شود چیست؟

سم زدایی که به منظور پاکسازی بدن از ماده مخدر انجام می‌شود و در کنار آن تعویض خون بهترین روش‌های درمانی ترک اعتیاد هستند که برای بسیاری از مخدرها می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

آیا امکان حضور همسر بیمار در طول درمان و در کنار او وجود دارد؟

بله. با توجه به تاثیر حضور فردی آشنا در کنار بیمار، بیشتر مراکز ترک اعتیاد رفسنجان اجازه حضور همسر در کنار بیمار را می‌دهند.

Overall
4
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.