اعتیاد استان ها

ترک اعتیاد رفسنجان

ترک اعتیاد رفسنجان

آیا دنبال یک راه حل خلاقانه برای درمان اعتیاد به مواد مخدر هستید؟ آژانس سم زدا با خدمات درمانی ترک اعتیاد در استان یزد، می تواند به شما در این راه کمک کند. با رویه جدید بدون مکان درمانگاهی، شما همچنان می توانید به لذت هتلینگ بپردازید و با تمرکز کامل بر روی درمان، به سرعت بهبود یابید. همچنین، با آژانس توریست درمانی سم زدا، شهر تاریخی یزد را بشناسید و از امکانات توریستی آن بهره مند شوید. با بهبود کامل و پاکی دائم، به شهر خود بازگردید و از مزایا و سوغات شهر یزد بهره مند شوید. محیط دلپذیر و آرامش بخش آژانس سم زدا به شما کمک خواهد کرد تا به دور از محیط بیمارستانی، به یک زندگی بهتر دست یابید

 

 

همه چیز درباره ترک اعتیاد رفسنجان

مقدمه ترک اعتیاد رفسنجان

اعتیاد این روزها به مشکل جدی در تمام جوامع، به خصوص در کشور ما تبدیل شده است. مقابله با اعتیاد راهکارهای مختلفی دارد که یکی از بهترین آن‌ها، ساخت مراکز تخصصی ترک اعتیاد است. نمونه این مراکز در بیشتر شهرها و استان‌های کشور ما وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ترک اعتیاد رفسنجان اشاره کرد. در ترک اعتیاد رفسنجان خدمات مختلف درمانی برای رهایی بیماران مبتلا به اعتیاد از دام این بیماری به وسیله روش‌های دارویی و غیر دارویی انجام می‌شوند. انتخاب بهترین روش درمان در مراکز کلینیک ترک اعتیاد رفسنجان به نوع مخدر مصرفی بیماران و شرایط آن‌ها بستگی دارد، برای مثال سم زدایی به عنوان یکی از روش‌های اصلی در کمپ‌های رفسنجان انجام می‌شود.

رفسنجان کجاست؟

رفسنجان یکی از شهرهای واقع در استان کرمان و شهری همجوار با زرند، شهر بابک، بردسیر، کرمان، سیرجان در داخل استان و استان یزد است. این شهر تقریبا در مرکز ایران قرار دارد و مسیر ارتباطی بسیاری از استان‌ها  شهرهایی است که در نزدیکی آن قرار دارند. همچنین وجود جاذبه‌های توریستی فراوان در این شهر و شهرهای همسایه به خصوص کرمان و صنایع متنوع، موجب می‌شود که همه ساله افراد زیادی به عنوان توریست، گردشگر یا

سرمایه گذار به این شهر سفر کنند. یکی از مزایای این رفت و آمد سود اقتصادی این استان و یکی از معایب آن ورود انواع مخدرها از طریق مسافران به این شهر است. طبق آمار مراکز ترک اعتیاد رفسنجان، بیشترین میزان ابتلا به مواد مخدر در ایامی است که گردشگران بیشتری به این شهر سفر می‌کنند.

 

 

علل شیوع اعتیاد در رفسنجان

درمان‌های ترک اعتیاد رفسنجان با هدف رهایی مبتلایان به این بیماری موارد استفاده قرار می‌گیرند و با استفاده از آن‌ها می‌توان اعتیاد را درمان کرد، اما قبل از شروع پروسه درمان، ابتدا باید علل اعتیاد در رفسنجان را بررسی کرد. در واقع همانقدر که ترک اعتیاد اهمیت داشته و باید برای رهایی بیماران از دام مواد مخدر تلاش کرد، نیاز است که اقداماتی را جهت ایجاد مانع بر سر عوامل اعتیاد در این شهر انجام داد و به این منظور ابتدا باید علل اعتیاد را شناسایی کرد. اصلی‌ترین دلایل اعتیاد جوانان در این شهر عبارتند از:

 • تولید داخلی برخی مواد مخدر در کرمان زیاد است. آب و هوای این منطقه به گونه‌ای است که کاشت بعضی گیاهان که تبدیل به مخدر می‌شوند در آن به راحتی انجام می‌شود.
 • استان کرمان، همجوار با سیستان و بلوچستان است و این استان هم یکی از مناطق اصلی ایران در ورود انواع مخدرها است.
 • عدم آگاهی جوانان نسبت به اثرات سو‌ء مواد مخدر و مشکلاتی که مصرف این مواد برای بدن ایجاد می‌کند.
 • و غیره

انواع مخدرهای قابل درمان در ترک اعتیاد رفسنجان

بعد از شناسایی عوامل ابتلا به اعتیاد در شهر رفسنجان نوبت به آشنایی با رایج‌ترین مواد مصرفی در این شهرستان می‌رسد. اگر به یک دکتر ترک اعتیاد رفسنجان در بیمارستان‌ها، مراکز درمان یا کمپ‌های رفسنجان مراجعه کنید، اولین چیزی که برای درمان تجویز می‌کند آزمایشاتی است که نوع دقیق اعتیاد را مشخص می‌کند. به طور کلی تا زمانی که نوع مخدر مصرفی مشخص نباشد، انتخاب بهترین روش برای ترک، سم زدایی بدن و در نهایت درمان بیمار میسر نخواهد بود. هر چند در هر استان یا شهر بسته به دسترسی‌های آن منطقه نوع مواد مصرفی متفاوت است اما در بیشتر شهرهای کشور ما، مواد زیر به عنوان مواد مخدر اصلی مصرف می‌شوند.

 

مآیا به دنبال مرکزی با خدمات بستری و پزشکی بی نظیر در استان یزد هستید؟ آژانس سم زدا همراه با مرکز درمانی فجر، با قیمتی مناسب و طبق تعرفه، بهترین خدمات را به شما ارائه می دهد. فقط کافیست به صفحه تعرفه درمان ما مراجعه کرده و از خدمات ما بهره‌مند شوید. ما همیشه در کنار شما هستیم تا بهترین درمان را برای شما فراهم کنیم. با آژانس سم زدا برای بهبودی شما همراه باشید. ترک اعتیاد کرمان

 

مواد مخدر افیونی

مخدرهای افیونی شامل تریاک و مشتقات آن و موادی با اثر مشابه تریاک هستند. این مواد در نحوه فعالیت دستگاه عصبی مرکزی بدن و عملکرد آن تاثیر می‌گذارند و عموما باعث کند شدن عملکرد این دستگاه می‌شوند. در واقع مواد افیونی باعث کاهش پاسخ محرک‌های بدن به واکنش‌های محیطی می‌شود. به عبارت دیگر مصرف مواد افیونی موجب نوعی آرامش در فرد می‌شود که حتی درد و مشکلات ناشی از درد را حس نکند. مواد افیونی، مواد تقریبا سنتی هم هستند.

یکی از مشکلاتی که ترک اعتیاد رفسنجان در درمان مبتلایان به مواد افیونی با آن‌ روبرو است، اعتقاد اشتباه برخی مردم نسبت به این مخدر است. بعضی از مواد افیونی مانند تریاک با یک تصور اشتباه، به عنوان دارویی برای تسکین درد بیماران استفاده می‌شوند که شاید در دفعات اول استفاده مناسب باشد. اما به مرور موجب اعتیاد بیمار می‌شود و تاثیرات منفی آن در بدن می‌شود. البته مصرف برخی مخدرها که کاربرد دارویی دارند در صورت کاهش اثر مخدر چندان مشکل ساز نیست. برای مثال شربت اپیوم که با نام شربت تریاک هم شناخته می‌شود با اصلاح در داروخانه، به ماده‌ای قابل مصرف برای تسکین درد تبدیل شده است. مصرف این شربت بلامانع است و حتی خرید اینترنتی شربت اپیوم از بسیاری سایت‌های مورد تایید هم امکان‌پذیر است.

تریاک و شیره تریاک

تریاک و شیره تریاک از انواع مخدرهای افیونی و در کشور ما جزو پرمصرف‌ترین مخدرهای گیاهی و سنتی هستند. طبق آمار بیشتر مراکز کلینیک ترک اعتیاد رفسنجان و شهرهای اطراف مانند ترک اعتیاد جیرفت، بیشترین آمار مصرف مواد مخدر افیونی سنتی در استان مربوط به مصرف این مواد است تا جایی در کمپ‌های ترک اعتیاد بخش زیادی از بیماران را مبتلایان به تریاک تشکیل می‌دهند. تریاک مخدری است که از گیاه خشخاش به دست می‌آید. این گیاه را در اصطلاح گیاهی شادی بخش هم می‌نامند که این موضوع به دلیل تاثیری است که مصرف تریاک بر سلول‌های عصبی دارد. در گذشته‌های دور تریاک و شیره تریاک را به صورت شربت و نوشیدنی برای تسکین سر درد و کاهش خشم استفاده می‌کردند.

اما به مرور مصرف این مواد به شکلی رواج پیدا کرد که نه تنها تاثیری در بهبودی بیماران نداشته، بلکه اثرات سو‌‌ء دیگری را در آن‌ها ایجاد می‌کرد. بی تفاوتی نسبت به محیط اطراف و کم شدن انگیزه برای زندگی به دلیل حس سرخوشی از کاذب از عوارض این مواد در بدن بودند که شدت گیری آن‌ها در دنیای امروز موجب شده ترک اعتیاد رفسنجان و به طور کل ایران به طور جدی پیگیری شود.

هروئین

یکی دیگر از مواد افیونی هروئین است که از ترکیبات مورفین تشکیل می‌شود. هروئین جز خطرناک‌ترین مواد اعتیادزا است که مصرف آن گاهی باعث توهم شدید بیمار می‌شود. این ماده همچنین وابستگی زیادی به همراه دارد و ترک آن برای بیشتر مصرف کنندگان دشوار است. استعمال تزریقی و استنشاقی دو روش مصرف هروئین هستند که در میان آن‌ها استعمال تزریقی به دلیل ورود مستقیم هروئین به جریان خون بسیار خطرناک است.

کراک

یکی دیگر از مخدرهای افیونی که مصرف آن مشکلات زیادی دارد و همین مشکلات آن را به ماده‌ای خطرناک مانند هروئین تبدیل کرده، کراک است. اعتیادآوری و میزان وابستگی بیماران به کراک حتی از هروئین هم بیشتر است؛ زیرا این ماده شکل خالص هروئین یا هروئین فشرده است. طبق آمار متخصصینی که به عنوان دکتر ترک اعتیاد رفسنجان در مراکز درمانی این شهرستان فعالیت می‌کنند، کراک و هروئین جزو موادی هستند که بیماران در ابتدا با هدف حال بهتر و شادی بیشتر به سمت آن‌ها می‌روند و در بسیاری از موارد بیمار، به خصوص در سنین پایین‌تر نمی‌داند که ماده مصرفی او همان هروئین است. نفرت از نام هروئین و آگاهی جامعه نسبت به این ماده موجب شده که عرضه کنندگان آن را با نام‌های دیگری مانند غبار فرشته یا اشک خدا هم به مشتریان معرفی کنند.

کوکائین

نوع دیگری از مواد افیونی کوکائین است که به صورت خوراکی هم استفاده می‌شود. این ماده مخدر اثر فوری بر سیستم عصبی دارد و یک بی حس کننده قوی است. در برخی موارد برای عمل‌های جراحی و در شرایطی که سایر مواد بی حسی موجود نباشند این ماده با تغییرات و در دز مناسب مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال مصرف شکل خالص این ماده، به صورت استنشاقی، تزریقی و خوراکی و بدون کنترل از نظر میزان مصرف موجب اعتیاد می‌شود و اعتیاد آن به نسبت شدید است.

مواد روان گردان و شادی‌آور

از دیگر انواع مواد مخدر می‌توان مواد روان گردان و شادی‌آور را نام برد. این مواد تعاملی با سیستم عصبی مرکزی ایجاد می‌کنند که وضعیت جسمی و روحی فرد را تغییر داده و موجب حس شادی و نشاط در او می‌شوند. بعضی از انواع روان گردان‌ها مانند ماری جوآنا در طبیعت یافت می‌شوند و برخی از انواع آن مانند شیشه در آزمایشگا‌ه‌های صنعتی تهیه می‌شود. از رایج‌ترین انواع مواد روان گردان که در مراکز کلینیک ترک اعتیاد رفسنجان، ترک اعتیاد جیرفت و دیگر شهرهای ایران برای مقابله با آن تلاش می‌شود، موارد زیر را می‌توان نام برد:

 • متامفتامین یا شیشه: شناخته شده‌ترین ماده روان گردانی که تاثیری قوی در بدن دارد و اعتیاد به آن خیلی زود اتفاق می‌افتد. این ماده به گونه‌ای است که به مرور زمان نیاز بدن به آن بیشتر شده و بیمار تنها در صورتی آرامش خواهد داشت که دوز مصرفی خود را افزایش دهد.
 • حشیش و ماری جوآنا: از دیگر مواد روان گردان که طبق آمار مراکز ترک اعتیاد رفسنجان، مصرف آن در میان جوانان افزایش زیادی داشته است، حشیش و ماری جوآنا هستند. این مواد با تصور تاثیر در خلق و خو مصرف می‌شوند و به مرور زمان اعتیاد شدید را ایجاد می‌کنند.
 • مشروبات الکلی: بخش زیادی از مبارزه ترک اعتیاد رفسنجان در کمپ‌های رفسنجان مربوط به کنترل مصرف مشروبات الکلی است. ترک این ماده نسبتا ساده اما احتمال مصرف مجدد آن توسط بیمار بسیار زیاد است. اهمیت ترک اصولی این ماده به حدی است که در بعضی مراکز مانند ترک اعتیاد فجر، بخشی اختصاصی به درمان این بیماران اختصاص داده شده است.

اقدامات درمانی برای ترک مواد افیونی

مواد افیونی عوارض زیادی دارند و اگر ترک آن‌ها به موقع انجام نشود حتی ممکن است به مرگ بیمار منجر شوند. در مراکز ترک اعتیاد رفسنجان و زمانی که ثابت شد بیمار به یکی از مواد افیونی اعتیاد دارد در کنار همه روش‌ها بدن سم زدایی هم می‌شود تا بیمار هیچ میلی به مصرف مجدد مواد نداشته باشد. این کار با روش‌های مختلفی انجام می‌شود، برای مثال تعویض خون برای ترک اعتیاد در یزد یکی از راه‌هایی است که بدن را به طور کامل از مواد افیونی پاک می‌کند.

 

بهترین مرکز اعتیاد و دکتر اعتیاد در یزد دکتر حمید رضا زارع مرکز درمانی فجر می باشد با به روز ترین رویه درمان اعتیاد سم زدایی سریع بیماران زیادی را درمان کردند

 

روش‌های درمان ترک اعتیاد رفسنجان

روش‌های درمان ترک اعتیاد در رفسنجان بسیار زیاد هستند. برای مثال دکتر کهنوجی ترک اعتیاد رفسنجان روش سم زدایی را برای درمان اعتیاد پیشنهاد می‌کند اما در بعضی کمپ‌های رفسنجان، روش‌های سنتی درمان با دارو و مشاوره بعد از آن برای ترک اعتیاد توصیه می‌شود. به منظور استفاده از روش‌های درمان ترک اعتیاد در این شهر و درمانی اثر بخش باید اقدام زیر را انجام داد: وب سایت

 • آماده سازی یک لیست مراکز ترک اعتیاد رفسنجان
 • مراجعه به دکتر ترک اعتیاد رفسنجان و انجام آزمایشات اولیه برای تشخیص دقیق نوع ماده مصرفی
 • بررسی خدمات مراکز کلینیک ترک اعتیاد رفسنجان برای انتخاب بهترین مرکز درمانی
 • تماس تلفنی یا مشاوره با مسئولین مرکز انتخابی
 • حضور در رفسنجان برای بیمارانی که از دیگر شهرها متقاضی درمان در این شهرستان هستند
 • انجام اقدامات اولیه مانند هماهنگی با هتل محل اقامت در طول درمان
 • معاینه اولیه توسط پزشک در کمپ‌های رفسنجان یا کلینیک‌های درمانی
 • دریافت برنامه درمانی برای بستری در کلینیک یا انجام اقدامات لازم در خانه
 • مراجعه دوره‌ای به کلینیک ترک اعتیاد رفسنجان جهت معاینه پزشک و بررسی روند پیشرفت درمان

لازم به ذکر است که بسیاری از مراکز درمانی مانند کلینیک ترک اعتیاد فجر، با در نظر گرفتن اهمیت حضور یکی از نزدیکان در روند درمان، حضور همسر بیمار در طول درمان را نیز مجاز می‌دانند.

اقدام به موقع، لازمه ترک اعتیاد

اگر به یکی از مخدرها اعتیاد دارید و متقاضی حضور در مراکز ترک اعتیاد رفسنجان هستید، بهتر است بدانید شرط ترک ساده، سریع، بدون درد و کم هزینه، اقدام به موقع برای ترک مخدر و انگیزه کافی برای انجام این کار است. برای این اقدام کافی است یک لیست مراکز ترک اعتیاد رفسنجان را تهیه کنید، کمپ‌های رفسنجان را بررسی کنید و بعد از بررسی شرایط کمپ‌ها و تطابق آن‌ها با وضعیت خود به مراکز و پزشکان مجرب درمان اعتیاد در این شهر مانند دکتر کهنوجی ترک اعتیاد رفسنجان مراجعه کنید تا درمان این عارضه برای شما در کوتاه‌ترین زمان و به ساده‌ترین شکل انجام شود.

 

ترک اعتیاد رفسنجان

 

مرکز ترک اعتیاد رفسنجان

مرکز ترک اعتیاد رفسنجان یکی از مراکز تحت پوشش نظام سلامت در ایران است و به دلیل بهره وری بالایی از پزشکان، پرستاران و کارکنان دیگر، با کیفیت خدمات بالا، از اولین و بزرگترین مراکز تحت پوشش سلامتی در شهرستان رفسنجان است. این مرکز ارائه می‌دهد خدمات اعتیاد به همراه بهبود به آدمیان مبتلا به هر نوع اعتیاد و افسردگی.

 

کیلینک ترک اعتیاد رفسنجان

کیلینک ترک اعتیاد رفسنجان یکی از اعتیادگاه‌های درمانی است که بر روی حمایت کارکنان اعتیادی و اعتیادگاه فراهم شده است. این مؤسسه تحت نظارت مراکز درمانی بخش عمومی است که به کمک شخص‌های مبتلا به اعتیاد به داروها، مواد مخدر و نیز سایر محدودیت‌های استفاده‌ای کمک می‌کند. کیلینک ترک اعتیاد رفسنجان از گام‌های نوینی در عرصه‌ی درمان اعتیاد بهره می‌برد و از این رو به عنوان یکی از معتبرترین اعتیادگاه‌های فعال در این حوزه شناخته می‌شود.

 

مراکز ترک اعتیاد رفسنجان

رفسنجان با ارائه مراکز ترک اعتیاد، به مشکلات ناشی از اعتیاد به مواد مخدر و درمان آنها به عنوان یکی از شهر های سرتاسر ایران توجه خاصی داشته است. این مراکز از طریق برنامه های درمانی مبتنی بر رویکرد های علمی به مردم برای راه حل اعتیادشان کمک می کنند.

 

ترک اعتیاد رفسنجان

ترک اعتیاد رفسنجان یکی از کارهای بسیار مهمی است که نیاز به انجام آن داریم. این کار به کاهش ریسک ناشی از استفاده از مواد مخدر نهاده می شود. این کار احتیاج به شناخت دقیق اعتیاد، تحلیل به درستی اعتیاد و انجام تمام دستورالعمل های لازم برای ترک اعتیاد دارد. ما باید توجه داشته باشیم که برای ترک اعتیاد نه تنها نیاز به قدرت ذهنی داریم، بلکه باید درست کار کنیم و در راه سختی که داریم ادامه دهیم.

 

بهترین ترک اعتیاد رفسنجان

بهترین راه برای ترک اعتیاد رفسنجان است که با دریافت کمک و زمینه های اجتماعی به دنبال کنید. کمکهایی که می تواند ارائه شود شامل مشاوره های روان شناختی، کمک های مالی و اجتماعی، آموزش ها، گروه های تشخیصی و پزشکی می باشد. این کمک های مختلف می تواند به شما کمک کند تا با بهترین راه برای افزایش توانمندی روانی و شخصیتی به آزادی از اعتیاد رفسنجان بروید.

 

دکتر ترک اعتیاد رفسنجان

دکتر ترک اعتیاد رفسنجان یک پزشک بزرگ و معروف در شهر رفسنجان است. او با تجربه ۴۰ ساله در زمینه بهداشت و درمان بیماران، مشتاق این است که به بهبود سلامت بیماران در این منطقه کمک کند.

 

بهترین دکتر ترک اعتیاد رفسنجان

دکتر حمید رضا زارع یکی از مشهورترین و بهترین دکترانی است که در اعتیاد رفسنجان فعالیت می کنند. او طی بیش از پانزده سال فعالیت خود در زمینه مشاوره و تشخیص و درمان اعتیاد، به عنوان یکی از متخصصان برجسته افزوده شده است. او به همراه یک فریم از پزشکان متخصص، مشاوران اعتیاد و کارکنان مجرب فعالیت می کند. او در سال سیزده است به عنوان یکی از متخصصان برجسته در اعتیاد رفسنجان شناخته شده است و همواره انتخاب بهترین دکتر ترک اعتیاد رفسنجان است.

 

لیست مراکز ترک‌اعتیاد رفسنجان

رفسنجان شامل 2 مرکز ترک‌اعتیاد است که به عنوان بخش‌هایی از بیمارستان رفسنجان‌ای شناخته می‌شوند. اولین مرکز ترک‌اعتیاد، به نام «مرکز ترک‌اعتیاد و بهداشت محیط» در سال 1386 در شهر رفسنجان به کار گرفته شد. مراکز دیگری به نام «مرکز ترک‌اعتیاد رفسنجان، بخش اول و دوم» در سال 1390 در شهر رفسنجان فعالیت خود را آغاز کرد. این مراکز به بیماران تحت درمان آنها کمک می‌کنند و برای تشخیص و درمان مشکلات مزمن اعتیاد به مواد مخدر شامل بیماران کمک می‌کنند.

 

سوالات متداول

کدام مواد افیونی خطرناک‌تر از دیگر مواد هستند؟

هروئین و کراک نسبت به دیگر مواد افیونی خطرات بیشتری داشته و مصرف آن‌ها اعتیاد قوی‌تری ایجاد می‌کند.

بهترین روش درمانی که امروزه برای ترک اعتیاد استفاده می‌شود چیست؟

سم زدایی که به منظور پاکسازی بدن از ماده مخدر انجام می‌شود و در کنار آن تعویض خون بهترین روش‌های درمانی ترک اعتیاد هستند که برای بسیاری از مخدرها می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

آیا امکان حضور همسر بیمار در طول درمان و در کنار او وجود دارد؟

بله. با توجه به تاثیر حضور فردی آشنا در کنار بیمار، بیشتر مراکز ترک اعتیاد رفسنجان اجازه حضور همسر در کنار بیمار را می‌دهند.

12 دیدگاه در “ترک اعتیاد رفسنجان

 1. امید رفسنجانی گفت:

  شما همان مرکز اقایی دکتر کهنوجی ترک اعتیاد رفسنجان هستید ؟

  1. مرکز درمانی فجر یزد گفت:

   سلام
   مقدم هستم مشاور مرکز درمانی فجر یزد توی شهر یزد
   پزشک سمزدا یزد دکتر زارع می باشند .و سمزدایی سریع بدون درد و عوراض رو در عرض 5 روز انجام می هند.

  2. ناشناس گفت:

   سلام میشه شماره تماس بدبن

   1. مرکز درمانی فجر یزد گفت:

    سلام مقدم مشاور ترک اعتیاد فجر یزد. سمزدا یزد
    09913720958

  3. ناشناس گفت:

   ادرس آقا دوکتر کهنوجی کجاستعلیرضا

   1. مرکز درمانی فجر یزد گفت:

    سلام
    از نشانی دکتری که سوال داشتید اطلاعی ندارم
    در مورد شیوه سمزدایی دکتر زارع در مرکز ترک اعتیاد فجر(سمزدا یزد) اگر سوالی داشتید در خدمتم
    موفق باشید

 2. معصومه رضایی گفت:

  شما شعبه در کلینیک ترک اعتیاد جیرفت هم دارید ؟

  1. مرکز درمانی فجر یزد گفت:

   سلام ما فقط در شهر یزد فعالیت داریم شهرهای دیگر شعبه نداریم

 3. سید گفت:

  سلام دکتر کهنوجی خیابان سی متری روبروی آبشار

  1. مرکز درمانی فجر یزد گفت:

   سلام آقای سید
   متوجه سوال تون نشدیم
   کلینیک ما توی شهر یزده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *